adplus-dvertising

Fransa’da sağlıkçılardan hükümet karşıtı protesto

Fransa’nın başkenti Paris’te sağlık çalışanları hükümetin sağlık politikalarını protesto etti.
Takip et
Fransa’da sağlıkçılardan hükümet karşıtı protesto
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fransa’da sağlık çalışanları maaşlarının yetersiz olduğu gerekçesi ile istifa etmeye devam ederken, başkent Paris’te sokağa inen sağlık çalışanları hükümetin sağlık politikalarını protesto etti. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 3 Haziran’da sağlık çalışanlarının vaziyetiyle alakalı yaptığı açıklamada, temmuz ayından itibaren acil kararlar alıp sağlıkçıların maddi ve manevi vaziyetlerinin iyileştirme yönünde karar alınacağını açıkladığını hatırlatan protestocular, Macron’un verdiği sözleri tutmadığını ifade etti.

Fransa’da sağlıkçılardan hükümet karşıtı protesto

Fransa’da 120’den fazla acil serviste aksama meydana geliyor

Fransa’da maaşlarının iyileştirilmesini talep eden çok sayıda sağlık çalışanın istifa etmesinin sonrasında ülke genelinde 120’den fazla acil servis hizmetinde aksamalar meydana geliyor. Hastaneler için devletin yeterli bütçe ayırmamasından dolayı yeni personel alımı yapılmadığı için hastanelerde büyük aksamaların olduğuna aktaran protestocular, halka hasta olmamaları çağrısında bulunarak, ilerleyen günlerde hastanelerde hasta bakıcı bulamayacaklarını ifade etti.

Protestocular, genç yaştaki hasta bakıcıların ağır çalışma koşulları sebebiyle işi bıraktığını söyleyerek, hastanelerde kalan hasta bakıcıların ise emekliliğini sayılı günler kaldığı için işlerine devam ettiğine dikkat çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.