Fransa’da göçmenler kendilerini okula kapattı!

Fransa’da kar ve soğuk sebebiyle kalacak yer bulamayan yaklaşık 150 göçmen kendilerini bir okula kapattı.
Takip et
Fransa’da göçmenler kendilerini okula kapattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başkentin 16. bölgesindeki Erlanger Caddesi’nde bulunan kullanılmayan anaokuluna sığınan göçmen ve mültecilere insani yardım kuruluşu Ütopya 56 destek verdi.

Kuruluş Twitter hesabından, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a ve Paris Valiliğine “Temel haklara saygılı bir göçmen kabul politikasının” yürürlüğe girmesi çağrısında bulundu.

Ütopya 56’nın Paris Koordinatörü Mael de Marcellus, yetkililerin çoğu zaman göçmenlerin barınma sorununu görmezlikten geldiğini söyledi.

“SADECE BİR BİNAYI KAPATINCA ÇÖZÜM BULUNMUYOR”

Kuruluşun girişimleri neticesinde acil barınma ve mültecilerin korunmasından sorumlu Paris Belediye Başkan Yardımcısı Ion Brossat’ın kendileriyle iletişime geçtiğini anlatan de Marcellus, söz konusu kişilerin kısa süreliğine bir spor salonuna tahliye edilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı.

De Marcellus, “Sadece 6 saat bir binayı (okulu) kapatınca çözüm bulunuyor” diyerek, yetkililere birçok öneri sunduklarını ancak çoğu zaman dikkate almadıklarını söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Brossat, kalıcı bir yer bulununcaya kadar göçmen ve mültecileri spor salonunda ağırlayacaklarını kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.