adplus-dvertising

Fransa’da aktivistler Ekolojik Geçiş Bakanlığının önüne duvar ördü

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ekolojik Geçiş Bakanlığının önüne aktivistler tarafından sembolik duvar örülerek üstüne “Bakanlık kapandı, toprağı geri alalım” yazıldı.
Takip et
Fransa’da aktivistler Ekolojik Geçiş Bakanlığının önüne duvar ördü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fransa’da Emmanuel Macron’un tekrardan Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinden iki gün sonra, hükümetin çevre konusundaki “eylemsizliğini” protesto etmek için Ekolojik Geçiş Bakanlığı önünde eylem düzenlendi. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan bakanlık binası önüne aktivistler tarafından sembolik duvar örülerek üstüne “Bakanlık kapandı, toprağı geri alalım” yazıldı.

“Toprağa Dönüş” isimi verilen eylemin, “dayatılmış kirleten projelere ve tehdit altındaki arazileri kurtarmayı” amaçladığı bildirildi.
Protestoya öncülük eden Terres de Luttes adlı grup sosyal medya üstünden yaptığı açıklamada, “Vaatlerine karşın Fransa’da yüzlerce kirletici projeye izin veren Ekoloji Bakanlığını kapatmak için eylemler sürüyor. Hükümetin toprakları savunmasını beklemeyeceğiz ve hükümetin betonlaştırmaya devam etmek istediği toprakları kendimizi savunacağız” ifadelerini kullanarak, “Bir yandan sıfır karbon nötrlüğü vaatlerinde bulunup ayrıca yüzlerce kirletici projelere izin verip finanse edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Aktivistlerden biri Fransız basınına verdiği demetçe, “Artık bu hükümetin harekete geçmesini bekleyemeyiz. Vatandaşın İklim Konvansiyonu yahut İklim Kanunu sırasında yaptığımız gibi vaatlerine artık inanamayız. Harekete geçmenin ve toprağa geri dönmenin gerçekten zamanı geldi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.