Ford Otosan’da çip krizi yüzünden üretimi durdurdu

Pandemi ile birlikte başlayan çip krizi Ford Otosan’ı da vurdu. Firma KAP'a yaptığı açıklamada 3 Nisan ve 9 Nisan tarihleri arasında üretimi durdurduğunu bildirdi.
Takip et
Ford Otosan’da çip krizi yüzünden üretimi durdurdu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ford Otosan, söz konusu imalat kısıtlamasının 2021 imalat ve satış tane tahminlerini etkilemeyeceğini açıkladı.

Ford Otosan’dan KAP’a yapılan açıklama şöyle;

“2020 senesi ilk çeyreğinden itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ardından birçok sektörün elektronik bileşenlere (mikroçip) artan istekleri sebebiyle, özellikle otomotiv sektöründe son senelerde daha da yoğun kullanılmaya başlanan araç içi elektronik bileşenlerin tedarikinde sıkıntılar meydana gelmektedir. Ana ortağımız Ford Motor Company küresel tedarikçileri ile problemin çözümüne ve ana imalat hatlarına öncelik vererek elektronik bileşenlere ait materyallerin verimli biçimde kullanmasını sağlamaya çalışmaktadır. Firma olarak tedarikçilerimiz ile beraber lüzumlu planlamalar yapılarak, tedarik sıkıntısının olası etkileri en aza indirilmektedir.

Bu kapsamda, Kocaeli yerleşkemizde yer verilen Gölcük ve Yeniköy Fabrikalarımızda mikroçip kullanımının yoğun olduğu bazı parçaların yurtdışından tedarikinde meydana gelen kısıtlar sebebiyle imalata 3 Nisan 2021’den 9 Nisan 2021 tarihine kadar altı gün süreyle ara verilecektir.

Kamuya açıklanan 2021 senesi imalat ve satış tane tahminlerimizi etkilemesi beklenmeyen söz konusu imalat duruşu süresince bakım ve imalat hatlarının yeni yatırımlara hazırlık maksadıyla tekrardan düzenlenmesi çalışmaları devam edecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.