Fiyat İstikrarı Komistesi enflasyonla mücadele için toplanıyor!

Fiyat İstikrarı Komitesi’nin ikinci toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin liderliğinde bugün gerçekleşecek. Toplantının bir numaralı gündemi enflasyonla mücadele olacak.
Takip et
Fiyat İstikrarı Komistesi enflasyonla mücadele için toplanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hazine ve Maliye Bakanlığı Emek Yerleşkesi’nde saat 19.00’da başlayacak toplantıda, 2021 senesi enflasyon gelişmeleri değerlendirilecek. Toplantıda, enflasyonla mücadele kapsamında alınabilecek önlemler de masaya yatırılacak.

KOMİTEDE KİMLER YER BULUNUYOR?

Fiyat İstikrarı Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının koordinasyonunda, Hazine ve Maliye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman bakanlarının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ile Merkez Bankası Başkanı’ndan oluşuyor. Lüzumlu görülmesi halinde alakalı sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör temsilcileri de toplantılara davet edilebiliyor.

FİYAT İSTİKRARI KOMİTESİ’NİN GÖREV VE YETKİLERİ

  • Para ve maliye politikaları arasındaki eşgüdümü gözetmek suretiyle fiyat istikrarını sağlamaya yönelik yapısal politika önerileri geliştirmek.
  • Fiyat istikrarını tehdit eden riskleri izleyerek alınması gereken önlemleri belirlemek ve alakalı kurum ve kuruluşlar tarafından uygulanmasını sağlamaya yönelik kararlar almak.
  • Kamu tarafından tespit edilen ya da yönlendirilen fiyatların, fiyat istikrarı odağında uygulanmasını sağlamaya yönelik kararlar almak.
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.