adplus-dvertising

Fitch’in Türkiye Açıklaması Olumlu

Fitch Ratings'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ülke Notları Grubu Direktörü Ed Parker, Enflasyonun şu anda düştüğünü ve büyümenin iyileştiğini söyledi.
Takip et
Fitch’in Türkiye Açıklaması Olumlu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından ulusal olarak tanına istatistiksel derecelendirme kuruluşları arasında yere alan Fitch Ratings Türkiye adına olumlu açıklamalar yaptı. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ülke Notları Grubu Direktörü Ed Parker yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kamu bilançosu ve düşük kamu borcu gibi temellerde güçlü olduğunu belirtti ve geçen yaz yaşanan finansal krizden toparlanarak, dengelenerek etkileyici bir direnç ve esneklikle çıktığını belirtti.

Fitch’in Türkiye Açıklaması Olumlu

Türkiye’de genel ekonomik görünümün iyileştiğini söyleyen Parker Türkiye’nin cari açık ve enflasyon verilerini de değerlendirdi. Bu değerlendirmede 60 milyar dolarlık cari açığın ortadan kalktığını ve şu anda cari fazla verdiğini belirterek, “Ayrıca bunu finanse etmeleri için gereken sermaye akışını çekmekte hiç zorluk yaşamadılar. Geçen sene bu zamanlarda bu konuda şüpheler vardı. Enflasyon şu anda düşüyor ve büyüme iyileşiyor.” dedi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.