Fırtına, Komşu Ülkeyi Yıktı Geçti!

Komşu ülkede etkisini gösteren şiddetli fırtına hayatı felç etti. Çok sayıda ölüme sebebiyet veren fırtına büyük maddi hasarlara da neden oldu.

Komşu ülke Yunanistan’da olumsuz hava şartları hayatı felç etti. Şiddetli fırtınanın yanı sıra dolu yağışının da etkisi altında kalan ülkede, doğal afetler çok sayıda can aldı. Olumsuz hava şartları 7 kişinin ölümüne sebep olurken, yüzlerce kişinin yaralanmasına neden oldu. Yetkili kişilerce yapılan açıklamada, fırtınanın etkisiyle evlerin çatılarının yıkılması ve ağaçların devrilmesinin ölümlere neden olduğu belirtildi.

Hortumun da etkili olduğu ülkede çok sayıda evi su basarken, araçların üzerine de ağaçlar devrildi. Büyük maddi hasarlara neden olan fırtınada bir benzin istasyonunun çatısı uçtu, plajlardaki tabelalar kırıldı ve şezlonglar kullanılamaz hale geldi.

BÜYÜK MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ

Yunanistan halkını büyük zarara uğratan fırtınadan, ülkeyi ziyarete gelen turistler de nasibini aldı. 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan olumsuz hava koşulları, elektrik direklerini devirdi ardı arkası kesilmeyen yağışlar nedeniyle ise evleri ise su bastı. Yunanistan’ın en çok turist alan bölgesini en çok etkisi altına alan yağışlar, ülke ekonomisini büyük ölçüde zedeledi. Ülkeyi olağanüstü hal durumuna sokan fırtınanın önümüzdeki hafta içinde sonlanması ve mevsimin normale dönmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı