Fırınlar açık mı, Ekmek almaya gidilebilir mi? 16 Mayıs

Ekmek dağıtımı yapılacak mı, fırına gitmek serbest mi? soruları 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında en çok aranılan sorulardan oldu. Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından fırınlar çalışıyor mu, kimler fırına gidebilir merak ediliyor. İşte fırın çalışma saatleri ve detaylar haberimizde…

Fırınlar çalışıyor mı, kimler fırına gidebilir soruları yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle aldığı karara göre 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. ve bu yasak esnasında bazı meslek grupları istisna olarak çalışmalarını sürdürücek. Peki fırınlar çalışacak mı, kimler fırına gidebilecek? İşte fırın çalışma saatleri ve ayrıntılar. ...

FIRINLAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA ÇALIŞIYOR MU?

FIRINLAR AÇIK OLACAK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca ekmek imalatının yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri, öte yandan tatlı imalatının yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Bu iş yerlerinde yalnızca ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.

FIRINA EKMEK ALMAYA GİTMEK SERBEST Mİ?

Bulunduğunuz yere en yakın yürüme mesafesindeki fırınlara araç kullanmamak ve 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri olmadığınız sürece gitmenizde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Yakınınızda fırın yoksa da geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta sonu da ekmek dağıtımı mahalle mahalle tekrardan yapılacak.

Lokanta ve restoranlar "paket servis" yapmak koşuluyla açık olabilecek. Kısıtlamanın olduğu günlerde vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri yalnızca eve/adrese servis biçiminde satış yapabilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı