adplus-dvertising

Fırıncı, ucuz ekmek satan fırını kurşunladı

Antalya’da bir fırıncı, 4 lira olan ekmeği 2 lira 25 kuruştan sattığı gerekçesiyle başka bir fırıncının işyerine av tüfeğiyle ateş etti.
Takip et
Fırıncı, ucuz ekmek satan fırını kurşunladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay sırasında işyeri sahibi ile doğumuna 10 gün kalan hamile eşi büyük korku yaşadı. Yaşadığı şok anlarını anlatan hamile kadın, “İnşallah erken doğurmam” diyerek konuşurken, saldırı anı güvenlik kamerasına an be an yansıdı.
Olay, saat 11.30 sıralarında Kepez ilçesi Yeşilırmak Caddesi’ndeki Osman Soylu’ya ait fırında meydana geldi. İddiaya göre, fırıncı olduğu öğrenilen İ.A., ekmeği ucuza sattığı gerekçesiyle Osman Soylu’nun fırınının önüne aracıyla geldi. Otomobilinden av tüfeğini çıkartan İ.A., işyerine doğrultarak bir el ateş etti. İşyerinin camları tuzla buz olurken, saçmalar fırının içerisindeki dondurma dolabına isabet etti. Bu sırada işyerinde bulunan Osman Soylu ve 9 aylık hamile eşi Funda Soylu ile öbür personeller büyük korku yaşadı. İ.A., bir müddet sonra arabasına binip olay yerinden uzaklaştı.

Fırıncı, ucuz ekmek satan fırını kurşunladı

Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayda, ihbarla beraber olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri Soylu çiftinin ifadesine başvururken, Kepez Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, kaçan zanlıyı kısa zamanda yakaladı.

“Halkımızın daha fazla yanında olalım dedik”

Ucuz ekmek sattığı için bu şekilde bir saldırıya maruz kaldığını söyleyen Osman Soylu, “Ekmek 3 lira iken 2,5 TL’ye satıyorduk, halkımızın daha fazla yanında olalım dedik, 2,25 TL’ye düşürdük. Karşı taraf da fırıncı. ‘Belediye fiyatında satamazsın, eşini, seni öldürürüm’ diyerek hep tehdit etti. Bu tehditlere karşın halkımızın yanında olduk. Bir insana da gelebilirdi. Şikayetçiyiz” şeklinde konuştu.

Fırıncı, ucuz ekmek satan fırını kurşunladı

“İnşallah erken doğurmam”

Olay anında korku içerisinde kaldığını söyleyen Kübra Soylu ise, “Şok içerisindeydik. Aşağı indiğimizde silahla saldırmıştı. Eşimi devamlı tehdit ediyordu. Korku içerisinde ne olduğunu anlamadık. 10 gün kaldı doğumuma, onun da bir korkusu var. ‘Çocuğunu da öldüreceğim, seni de öldüreceğim’ diyerek tehdit etti. İnşallah erken doğumla sonuçlanmaz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.