Fırat Nehri’nin Üstüne Kurulacak Köprü İçin Malzemeler Yolda

TSK’nın Fırat Nehri’nin üzerine kuracağı köprü için malzemeler yola çıktı. Kurulacak köprüden zırhlı araçlar geçiş yapacak.

PKK/YPG terör örgütüne dönük olarak Fırat’ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde, Fırat Nehri’ne seyyar köprü kurulacak.

Fırat’ın batısındaki askeri personel ve zırhlı araçların geçişi için yapılması düşünülen köprünün malzemeleri ve iş makineleri, tırlarla bölgeye gönderiliyor.

FIRAT NEHRİ’NE KÖPRÜ KURULACAK

Gaziantep’in Karkamış Gümrük Kapısı’ndan geçen tırlarla, yapay köprünün malzemeleri ve iş makineleri Münbiç hududuna doğru yola koyuldu. Köprü malzemelerinin sevkıyatına, askeri zırhlı araç ve askeri personel de eşlik etti. Fırat Nehri üstüne kurulması düşünülen yapay köprü için malzemelerin Karkamış’tan ve Sınır Kapısı’ndan geçişi sırasında ise bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

MALZEMELER ANKARA’DAN GETİRİLDİ

Köprü malzemelerinin Ankara’dan getirildiği bildirilirken, Fırat’a yapılacak köprünün ise Suriye’nin içinde olan ve nehrin batısındaki Mehmetçik ve Suriye Milli Ordusu’na ait zırhlı ve ağır silahlı araçların geçişinde kullanılacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı