Fırat Botan kod adlı PKK’lı terörist deli rolüne yattı!

17 Aralık 2016’da 15 askerin şehit, 54 askerin gazi olduğu patlamanın faili olan ve MİT ile Emniyet tarafından gerçekleştirilen operasyon ile Irak’ta yakalanan ‘Fırat Botan’ kod isimli PKK’lı terörist Ferhat Tekiner, ikinci defa hakim karşısına çıktı. Mahkemede konuşan Tekiner, deli rolü yaparak “Ben cin görüyorum” diye olayla ilgisiz konular anlattı.
Takip et
Fırat Botan kod adlı PKK’lı terörist deli rolüne yattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayseri’de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan Kayseri 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu halk otobüsüne PKK tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda 15 asker şehit düşerken, 54 asker de gazi olmuştu. Patlamanın sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında saldırının faili olan ‘Fırat Botan’ kod isimli PKK’lı terörist Ferhat Tekiner, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla Irak’ta yakalanarak Kayseri’ye getirildi. Bugün Kayseri Adalet Sarayı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Ferhat Tekiner, Seyfettin Ayçiçek, Mehmet Özalp, Mehmet Ayaz ve Barış Kaya ile sanık ve müşteki avukatları hazır bulundu. Olayda yaralanan bazı gaziler de duruşmayı seyretti.

MAHKEME BAŞKANI SIK SIK UYARDI

Mahkemede savunma yapan patlamanın faili Ferhat Tekiner, olayla ilgisiz konuları anlatınca, mahkeme başkanı sık sık Tekiner’i uyardı. Tekiner, “Geçen ki duruşmada söylediğim ifadeler aynıdır. Polise verdiğim ifade de bahsi geçen terörist Yıldırım Çakır’ı tanımıyorum. Bir daha bu şekilde bir olay yaşanmasın diyerek emniyette birçok fotoğraf testi yaptım ve yardımcı oldum. Lice’de siyah elbiseli teröristler gördüm ama bomba görmedim. Ben PKK tarafından çok işkence gördüm, felç geçirdim. Ondan sonra örgüte yardım edemedim. Ben devamlı cin görüyorum. Benim Sara hastalığım var. Kimsenin görmediği şeyleri görüyorum” şeklinde konuştu.

Öbür tutuklu sanıklarda, tahliyelerini istedi. Mahkeme heyeti dosyadaki duruşmadaki eksik hususların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.