adplus-dvertising

Fırat Arslan, Almanya’da ringe çıkıyor

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, 15 Temmuz gecesi Almanya’nın Wuppertal şehrinde ringe çıkıyor.
Takip et
Fırat Arslan, Almanya’da ringe çıkıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fırat Arslan, Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu olarak 15 Temmuz gecesi Almanya’nın Wuppertal şehrinde Arjantinli Juan Rodolfo Juarez ile karşı karşıya gelecek. 33 yaşındaki Juarez, bugüne kadar çıkmış olduğu karşılaşmaların 20’sini kazanırken, bunların 14’ünü nakavtla sonlandırmayı başardı.

Fırat Arslan: “Rakibim, antrenmanlı ve kondisyona sahip olan bir boksör”

Maç öncesi rakibi hakkında yorum yapan Fırat Arslan, “Rakibim yetenekli bir sporcu. Son maçını geçen hafta Arjantin’de gerçekleştirerek kazandı. Dolayısıyla antrenmanlı ve yeni bir karşılaşmaya hazır, kondisyona sahip olan bir boksör. Öte Yandan şu an iki büyük dünya federasyonunda yedinci ve dokuzuncu sırada yer verilen başarılı boksörümüz Hüseyin Cinkara’nın menajerliğini de yapıyorum. Cinkara bir kaç gün önce koronaya yakalandığı için benimle aynı gece yapacağı maçını iptal etmek mecburiyetinde kaldık. Şuanda yeni bir maç için hazırlıklar yapıyoruz. Amerikalı bir boksöre karşı kemer maçına çıkacak. O gece ben de kendisinin yanında olarak, lüzumlu destekleri verebileceğim” şeklinde konuştu.

Menajer Deniz Gemici Serrano: “Bu maçı alacağız”

Menajeri Deniz Gemici Serrano, kolay bir karşılaşma olmayacağını söyleyerek, “Rakibimiz sert ve nakavtçı bir boksör. Çıktığı karşılaşmaların çoğunu nakavtla sonlandırmış olan indirici yumruklara sahip olan bir sporcu fakat Fırat Arslan, kazandığı başarılar ve dev maçlar ile bu tür rakipleri rahatlıkla geçebilecek yeteneğe sahip bir boksör. O yüzden karşılaşmayı alacağımızdan eminim” şeklinde konuştu.

Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz ise Fırat Arslan’ın Türk profesyonel boks tarihindeki ilk ve tek dünya şampiyonu olduğunu ve şu an dünya sıralamasında 6’ncı sırada yer aldığını söyleyerek, “Elde etmiş olduğu dünya şampiyonluk kemerlerini kazanabilecek boksörleri henüz çıkaramadık. Kendisi Türk profesyonel boksunda bir önderdir ve gençlere rol modeldir. Umarız ki, en kısa sürede onlarca dünya şampiyonu çıkararak, dünya tarihine adımızı altın harflerle yazdırırız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.