adplus-dvertising

Finlandiya: ‘Gecikmeden NATO üyeliğine başvurmalıyız’

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve Finlandiya Başbakanı Sanna Marin yaptıkları ortak açıklamada, “NATO üyeliği Finlandiya’nın güvenliğini kuvvetlendirilecektir. Finlandiya, gecikmeden NATO üyeliğine başvurmalıdır” şeklinde konuştu.
Takip et
Finlandiya: ‘Gecikmeden NATO üyeliğine başvurmalıyız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Finlandiya’nın NATO’ya katılması konusunda ortak açıklama bulundu. Yapılan ortak açıklamada, “NATO üyeliği Finlandiya’nın güvenliğini ve bütün savunma ittifakını kuvvetlendirilecektir. Finlandiya, gecikmeden NATO üyeliğine başvurmalıdır. Bu kararın alınması için gereken ulusal adımların önümüzdeki birkaç gün içinde hızla atılacağını umuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Finlandiya: ‘Gecikmeden NATO üyeliğine başvurmalıyız’

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik geçtiğimiz Şubat ayında başlattığı saldırılardan bu yana, Finlandiya’nın NATO’ya katılmasına ilişkin yapılan anketlerde kamuoyu desteğinin yüzde 30’dan yüzde 80’e yükseldiği kaydedildi.

Öte Yandan Finlandiya’nın komşusu İsveç’in de yakın zamanda NATO’ya katılma isteği hakkında açıklama yapması bekleniyor. Rusya ise daha önce yaptığı açıklamada, Finlandiya ve İsveç’i NATO’ya katılmamaları konusunda uyararak, bu kararın neticeleri olacağını belirtmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.