Filozof Atakan Youtuber çıktı, kafalar karıştı!

5 ayda 250’yi aşkın kitap okuduğunu söyleyen Atakan bir anda sosyal medya gündeminde tartışılmaya başladı. Küçük filozof olarak ün salan Atakan Kayalar'ın daha önce Youtube kanalının olması kafaları karıştırdı.

Yaptığı açıklamalarla Türkiye’nin gündemine oturan 10 yaşındaki Atakan Kayalar’ın daha önce YouTube kanalının olduğu öğrenildi. ‘Minik filozof’ olarak adlandırılan Atakan’ın YouTube kanalında yayınlanan görüntüleri de ortaya çıktı.

Sosyal medyadaki video paylaşımından sonra bir anda ünlü olan Atakan’ın hakkında konuşulmaya devam ediyor.

Son günlerin konuşulan isimlerinden “küçük filozof”  olarak ün salan Atakan Kayalar’ın Enes Batur hakkında konuştuğu bir Youtube videosu ortaya çıktı.

Çektiği videoda “Enes Batur benim hayranım” diyen Atakan daha sonra “Şaka yaptım ben Enes Batur’un hayranıyım, onu çok seviyorum” diyerek konuşmasına devam etti.

Kanalında çocukça videolar çeken Atakan abone olunmasını da sıkça dile getiriyor!

HER ŞEY KURGU MU?

Daha önce bir çok kanalda ve sosyal medyada bu konuşmaların çocuğa öğretilmiş olabileceği söylentileri sıkça dile getirildi. Özellikle annesine tavırlarıyla eleştirilerin odağı olan Atakan, şimdi de eski videoları ile tartışma yarattı.

Daha önce ki röportajlarda okulunu değişmek istediğini, orada öğrenecek bir şeyi olmadığını söyleyen Atakan, bu videolardaki yazım hatası ve  tavırlarıyla iyice akıllarda soru işaretine neden oldu.

Atakan Kayalar’a ait 3 yıl önce açılmış ve video yüklenmiş hesaplar bulundu. Hesaplarda bulunan videolar ise oldukça şaşırtıcıydı. 10 yaşındaki felsefe gurusu Atakan Kayalar’ın konuşması, hareketleri ve üslubu oldukça garipti. Videolara şahit olan kişiler ise “3 yılda bir insan bu kadar değişebilir mi?” sorularıyla yeni bir gündem oluşturdu ve sosyal medyada ikiye bölündüler.

Atakan Kayalar Gerçek Mi, Yoksa Bir Sosyal Medya Projesi Mi?
Son günlerde haberlerin ve sosyal medyanın gündeminde yer alan Atakan Kayalar’a dair birçok iddia ortaya atıldı. Kayalar, her ne kadar fazlasıyla takdir görse de eleştiri oklarından da nasibini aldı. Oldukça merak edilen 10 yaşındaki felsefe gurusu Atakan Kayalar’ın bir sosyal medya projesi olabileceği iddia ediliyor. Bunlara kanıt olarak ise Kayalar’a ait YouTube hesaplarındaki geçmişte yüklenmiş birkaç video gösteriliyor. Haberlerde ve mikrofonlarda konuşurken oldukça edebi duran Kayalar’a ait YouTube hesaplarındaki konuşmaları ve hareketleri karşılaştırılınca herkesin aklında sorular belirdi.

Atakan Kayalar gerçek mi?

10 yaşındaki felsefe gurusu olarak anılan Atakan Kayalar, herkes tarafından merak edilen bir isim hâline geldi ve büyük haber kanallarına konuk edildi. Kayalar’ın annesinin yaptığı açıklamalara göre çok sayıda kolejden de teklif alıyorlarmış. Buradaki tek gariplik ise 10 yaşındaki Atakan Kayalar’a ait olan birkaç YouTube kanalındaki videolarda. Bu videolarda ne mi var?

Filozof Atakan Youtuber çıktı, kafalar karıştı!

Atakan Kayalar’a ait  açılmış ve video yüklenmiş hesaplar bulundu. Hesaplarda bulunan videolar ise oldukça şaşırtıcıydı. 10 yaşındaki felsefe gurusu Atakan Kayalar’ın konuşması, hareketleri ve üslubu oldukça garipti. Videolara şahit olan kişiler ise “1yılda bir insan bu kadar değişebilir mi?” sorularıyla yeni bir gündem oluşturdu ve sosyal medyada ikiye bölündüler.

Atakan Kayalar’ın gerçekten bir felsefe gurusu olduğunu savunan kişilerle, bir insanın kısa sürede bu kadar değişemeyeceğini ve Kayalar’ın bir sosyal medya projesi olduğunu savunan kişiler karşı saflara geçti.

“Atakan videosuna kurgu diyenlere

10 yaşındaki Atakan’ın bu videosu ve daha önce çekilmiş görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Videonun kurgu olduğunu söyleyenler de oldu. Videoyu paylaşan Fethi Çağıl, yine Twitter‘dan bir açıklama yayınlayarak kurgu iddialarını yalanladı. Çağıl, şunları yazdı:

Modern zamanlardayız. Bu çağda, Bauman, Descartes’in: Cogito, Ergo Sum (düşünüyorum, o halde varım) sözünün yerini “görünüyorum, o halde varım” anlayışına bıraktığından bahseder. Görünmek derdinde değilim. Kuşkuları anlıyorum ama kurgu değil!..

Ayrıca Hobbes: homo homini lupus (insan, insanın kurdudur) demişti. Bunu da tartışmak lazım. Şahsen “insan, insanın aynasıdır” tanımını daha doğru buluyorum. Bunu kurgu diyenlere altını çizerek ifade etmek isterim… Ayrıca Atakan’ın hem kendisi hem annesinden izin aldım!..

Sonsöz: Kurgu diyenler aynada kendilerine baksınlar!..”

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı