Filiz Akın neden hastaneye kaldırıldı, Sağlık durumu nasıl?

Yeşilçam sinemasının en sevilen ve usta oyuncularından Filiz Akın, önceki hafta geçirmiş olduğu bir akciğer rahatsızlığı ardından hastaneye kaldırılmıştı. Rahatsızlığı nedeniyle ateşi 42 dereceye çıkmış olan sanatçı yoğun bakıma alınmış ve midesine tüp de takılmıştı. Akın, yoğun bakım sonrası sosyal medyadan sağlık vaziyeti hakkında paylaşımda bulundu. Peki Filiz Akın’ın sağlık vaziyeti nasıl? Filiz Akın’ın hastalığı nedir? İşte detaylar…
Takip et
Filiz Akın neden hastaneye kaldırıldı, Sağlık durumu nasıl?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Usta oyuncu Filiz Akın, akciğer rahatsızlığı ardından hastaneye kaldırılmıştı. Üç gün yoğun bakımda kalan başarılı oyuncunun sağlık vaziyeti ve hastalığı merak konusu oldu. Peki Filiz Akın’ın sağlık vaziyeti nasıl ve hastalığı nedir?

Usta oyuncu Filiz Akın’ın sağlık vaziyeti merak ediliyor. Yeşilçam’ın usta oyuncusu Filiz Akın, geçtiğimiz hafta geçirmiş olduğu bir akciğer rahatsızlığının sonrasında hastaneye kaldırılmıştı. Sepsis nedeniyle ateşi 42 dereceye kadar çıkmış olan sanatçı yoğun bakıma alınmış ve midesine tüp takılmıştı. Üç gün yoğun bakımda kalan Akın, sağlık vaziyeti ile alakalı vaziyeti sosyal medyadan paylaştı.Instagram üstünden bir post paylaşan Filiz Akın, tedavisini gerçekleştiren sağlık çalışanlarına teşekkür ederek: “Bende bu sağlık meleklerinin gayretiyle iyileşmede bir hızlanma var. Daha önce bilseymişim keşke bu ekibi. Belki de ateş komasına girmeden daha hızlanırdı tedavi. Yine de şükür; başta Fatih Çakır olmak üzere Burçak Uzuntaş ve Gamze Sarıkaya’ya çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.Filiz Akın neden hastaneye kaldırıldı, Sağlık durumu nasıl?Sepsis hastalığı, vücudun bir enfeksiyona karşı verdiği tepkinin sebep olduğu, bazı vakalarda potansiyel olarak hayatı tehdit de edebilen bir vaziyete verilen isimdir. Bağışıklık sistemimiz normalde vücutta görülen bir enfeksiyonla savaşmak için kan dolaşım sistemine çeşitli kimyasal maddeleri salgılamaktadır. Sepsis, vücudun bu kimyasal maddelere karşı tepkisi dengesiz olduğunda ve birden fazla organ sistemine zarar verebilecek değişimler tetiklendiğinde ortaya çıkmaktadır.Devamlı devam eden sepsis daha ağırlaşarak septik şoka ilerlerse, bireyin tansiyonu, yani kan basıncı mühim ölçüde düşmektedir. Bu da bireyin ölümüne kadar yol açabilmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.