Filistinli mahkumlar İsrail hapishanesinden tünel kazarak kaçtı!

İsrail’deki bir hapishaneden, tünel kazarak 6 Filistinli tutuklunun kaçtığı bildirildi. Kaçakların, cezaevinde aynı koğuşta kaldıkları ve 10 metrelik bir tünel kazdıkları ifade edildi.
Takip et
Filistinli mahkumlar İsrail hapishanesinden tünel kazarak kaçtı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail resmi yayın kuruluşu KAN’ın Hapishaneler İdaresi’ne dayandırdığı habere göre, güvenlik kuvvetleri, ülkenin kuzeyindeki Gilboa Hapishanesi’nden kazdıkları tünellerden dün gece kaçan 6 Filistinliyi aramayı sürdürüyor.

Habere göre, kaçanlar, Fetih örgütünün silahlı kanadı El-Aksa Şehitleri mensubu Zekeriya ez-Zebidi ve İslami Cihad örgütü üyesi Yakub Nufeyat ile Muhammed Kasım el-Arıda, Yakub Mahmud Kadri, Eyhem Fuad Kemamci, Mahmud Abdullah el-Arıda ismindeki 5 kişiden oluşuyor.

Filistinli mahkumlar İsrail hapishanesinden tünel kazarak kaçtı!

Kaçakların, cezaevinde aynı koğuşta kaldıkları ve 10 metrelik bir tünel kazdıkları ifade edildi.

Kaçan Filistinlileri arama çalışmalarının helikopterler ve insansız hava araçlarının yardımıyla devam ettiği söylenirken, İsrail Maarif gazetesi, bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisinin sevk edildiğini ve yoğun arama çalışmalarının yürütüldüğünü kaydetti.

Öte yandan Walla News internet sitesi ise, kaçanların hepsinin ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış mahkumlardan oluştuğunu yazdı.

Filistin’de sivil toplum örgütlerinden esirler ve insan haklarıyla ilgilenen Vicdan Kurumu’nun sitesine göre, Gilboa cezaevi İsrail’deki en sıkı hapishanelerden biri olup, İrlandalı uzmanların gözetiminde inşa ettirilmiş ve 2004 senesinde açılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.