adplus-dvertising

Filipinler’deki heyelandan buzdolabının içine saklanarak kurtuldu

Filipinler’deki Megi tropik fırtınasının neden olduğu heyelandan buzdolabının içine saklanarak kurtulan 11 yaşındaki çocuğa arama-kurtarma ekipleri 20 saat sonra ulaştı.
Takip et
Filipinler’deki heyelandan buzdolabının içine saklanarak kurtuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Filipinler’de etkili olan tropikal fırtına Megi, şiddetli yağışa ve toprak kaymalarına neden olmuş, ülkede 170’den fazla kişi yaşamını yitirmişti. Filipinler’in Leyte eyaletinde yer verilen Baybay şehrinde yaşanan heyelanda evleri etkilenen 11 yaşındaki CJ Jasme isimli çocuk, felaketten buzdolabının içine saklanarak kurtuldu. Arama-kurtarma ekiplerinin, 15 Nisan’da şehirde yürüttüğü operasyonlar sırasında nehir kenarındaki bir buzdolabının içinde ulaştığı küçük çocuğun, ortalama 20 saat boyunca buzdolabının içinde olduğu belirlendi.

Yetkililer, ekipler çocuğa ulaştıklarında bir bacağının kırık ancak bilincinin yerinde olduğunu aktardı.
Polis memuru Jonas Etis yaptığı açıklamada, çocuğun arama-kurtarma ekibine ilk söylediği şeyin “Acıktım” olduğunu aktardı.

Polis tarafından yapılan açıklamada ise, çocuğun sağlık vaziyetinin stabil olduğu söylenerek, annesi ve küçük kardeşinin hala kayıp olduğu ve babasının toprak kaymasında yaşamını yitirdiği ifade edildi. Polis, çocuğun 13 yaşındaki erkek kardeşinin ise hayatta olduğuna inandıklarını aktardı.

En az 172 kişi yaşamını yitirdi

Filipinler’de etkili olan Megi tropikal fırtınası sebebiyle yaşanan sel ve toprak kaymalarında en az 172 kişi yaşımını yitirirken, 2 milyondan fazla kişi evlerini terk etti. Felaketlerin meydana geldiği bölgelerde arama-kurtarma ekipleri çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.