Filipinler’de yeni bir hayvan türü keşfedildi

Filipinler'de çalışmalarda bulunan bilim insanları yeni bir hayvan türü keşfettiler. Keşfedilen hayvan türünün dikkat çeken özelliği ise beslenmesinde kullandığı taşları kuma çevirmesi.

Dünya Filipinler’den gelen haberle sarsıldı. Daha önce derin ormanlık arazilerde dahi görülmemiş olan yeni bir hayvan türü keşfedildi. Köylülerin dikkatini çeken canlı bilim adamları üzerinde dahi şaşkınlık yaratırken bulunan canlı inceleme altına alındı. Daha önce hiç bir canlıda görülmeyen bir sindirim sistemine sahip olan bu hayvan adeta bir inşaat makinası gibi çalışıyor. Yediği taşları kum haline getiren canlıya  ‘Lithoredo Abatanica’ adı verildi.  Canlının fiziki görüntüsü ve taşları yemesi köylülerin dikkatini çekince bölge halkından bazı kişiler yetkililere haber vererek konuyu incelemelerini istedi.


KÖYLÜLER KISA SÜRELİ PANİK YAŞADI

Taşları dahi öğütebilecek bir sindirim sistemi yapısına sahip olan bu canlının çocuklarına da zarar vermesinden korkan bölge sakinleri nehirde önlem alınmasını istedi. Yetkililer ise yaptıkları araştırmada canlının sadece taşları öğüterek beslendiğini ve etçil bir tür olmadığını dile getirdi. Bu haber her ne kadar köylülerin içine su serpmiş olsa da canlının göründüğü yerlere kimse yanaşamıyor.

Bilim adamları ise ısrarla zararsız olduğunu vurguladıkları bu canlının aslında insan sağlığı için büyük fayda sağlayabileceğine dikkat çekiyor. Canlının metabolizmasını yakından araştıran bilim adamları birçok hastalığa şifa olan antibiyotik türlerinin yenilerinin üretilebileceğini ifade ettiler. Hayvan türünün ahşap yiyen kurt familyasından olduğu incelemeler sonucunda belirlendi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı