adplus-dvertising

‘Filenin Sultanları: Sebat’ belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz’ın gösterimi yapıldı

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın üç büyük turnuvada mücadele ettiği 2021 yazını anlatan ikinci bölümü “En Uzun Yaz”ın galası gerçekleştirildi.
Takip et
‘Filenin Sultanları: Sebat’ belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz’ın gösterimi yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AXA Sigorta’nın “Değerler Ortağı” olduğu Türkiye Voleybol Federasyonu ile beraber hazırladığı “Filenin Sultanları: Sebat” belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz”ın galası gerçekleştirildi. Galaya AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Giovanni Guidetti, A Milli Takım oyuncuları Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt, Simge Aköz, Cansu Özbay, Ayça Aykaç, Meryem Boz, Hande Baladın, Meliha İsmailoğlu, Beyza Arıcı, Ayçin Akyol, Saliha Şahin, Derya Cebecioğlu, Aylin Acar, İlkin Aydın ve Elif Şahin’in yanı sıra ve milli takım teknik ekibi ve spor dünyasından da çok sayıda davetli katıldı. AXA Sigorta sosyal medya hesabı üstünden yapılan çekilişle üç voleybol sever de bu özel geceye katılmaya hak kazandı.

Fatih Karaca’nın yönetmenliğini üstlendiği belgesel, ‘Filenin Sultanları’ olarak bilinen A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ettiği ve Türk spor tarihinde unutulmaz anılarla yer eden 2021 yazının öyküsünü anlatıyor. Belgeselde millî takım oyuncuları, teknik ekip ve federasyon yetkililerinin görüşlerine ve geçmiş dönem maçlardan heyecan verici görüntülere de yer veriliyor.

‘Filenin Sultanları: Sebat’ belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz’ın gösterimi yapıldı

“Kadın voleybolu toplumsal cinsiyet eşitliğiyle alakalı de mesajlar vermemize ön ayak oluyor”
Türkiye voleybolu için heyecan duyduğumuz günlerden birini yaşadıklarını söyleyen AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “Hiçbir zaman vazgeçmeyen, sürdürülebilir başarı için mücadele eden takımımızın gurur dolu anlarını perdede göreceğiz. AXA Sigorta olarak spor en önem verdiğimiz konulardan biri; çünkü spor aktif ve sağlıklı hayata teşvik eden ve fiziksel hareketlilik, azim, sportmenlik gibi çok mühim değerleri yansıtan bir alan. Kadın voleybolu ise milli takımımızın başarıları sayesinde Türk sporunda son senelerde öne çıkan bir branş olarak toplumsal cinsiyet eşitliğiyle alakalı de mesajlar vermemize ön ayak oluyor. Geçen sene ilk bölümünü seyirciyle buluşturduğumuz ve büyük alaka gören belgeselimizin ikinci bölümü ‘En Uzun Yaz’ı gene Türkiye Voleybol Federasyonu’yla beraber seyirciyle buluşturduğumuz için mutluyuz” dedi.

‘Filenin Sultanları: Sebat’ belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz’ın gösterimi yapıldı

“Türk Voleybolu olarak imza atacağımız yeni başarılarla ilham kaynağı olmaya devam etmek istiyoruz”
Yaşanılan başarıların sürdürebilir olmasına önem verdiklerine açıklayan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Çok gururluyuz. Türkiye’de voleybolun bugün geldiği noktayı, kadın milli takımımızın sahada gösterdiği başarıların perde arkasını ve büyük bir çaba ve azimle imza atılan galibiyetlerimize giden yolculuğu seyirciye aktardığı için Filenin Sultanları: Sebat Belgeseli voleybol camiası için de ayrı bir önem taşıyor. Türk Voleybolu olarak imza atacağımız yeni başarılarla ilham kaynağı olmaya devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Filenin Sultanları: Sebat’ belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz’ın gösterimi yapıldı

“Belgeselin seyirciyle buluşmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz”
Milli Kadın Voleybol Takımının Türkiye’nin mühim gurur kaynaklarından olduğunu vurgulayan
Belgeselin yönetmenliği üstlenen Fatih Karaca, “A Milli Kadın Voleybol Takımımız ülkemizin mühim gurur kaynaklarından ve çok seviliyor. Filenin Sultanlarının 2017’den günümüze uzanan hikayesini anlattığımız belgeselimizin ilk bölümünü geçen yıl yayınladık ve belgeselimiz çok güzel bir ilgiyle karşılandı. Merakla beklenen bu sezona ait bölümümüzün çalışmalarına ise bu senenin başında başladık. 2021 yazında oynanan üç büyük turnuvada yaşananları takımımız ve teknik ekibimizden dinleyerek hikayemizi şekillendirdik. Türk voleybolunun, spor takvimi açısından çok yoğun geçen bu yazın sonunda, sahadaki galibiyetlerinden çok daha fazlasını kazandığını gördük. Verilen emeklerin ve mücadelenin neticesinde ülkemiz insanlarına umut ışığı olan, kadınlar ve kız çocukları için rol modeli konumuna yükselen takımımızın hikayesinin seyirciyle buluşmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek konuştu.

Galada konuşan Milli Kadın Voleybol Takımının kaptanı Eda Erdem Dündar, “Belgeseli daha izlemedik. Şampiyonada yaşadığımız duyguları, gala gecesinde görecek olmaktan heyecanlıyız. Umarım bütün izleyicilerde beğenir” şeklinde konuştu.

Galada duygu ve görüşlerini anlatan Milli Kadın Voleybol Takım oyuncusu İlkin Aydın, “Bizim için gurur verici bir vaziyet. Çok yoğun bir süreçti, üzüntüsüyle sevinciyle her şeyin olduğu bir belgesel. İzleyeceğimiz için çok heyecanlıyız” açıklamalarında bulundu.

Milli Kadın Voleybol Takım oyuncusu Meliha İsmailoğlu ise, “Belgeselin ilki çok güzel geçmişti buda aynı biçimde güzel geçti. Galada olmak mutluluk veriyor. Umarım yeni başarılara uzanırız” ifadelerini kullandı.

Uğur Çetin – Furkan Serttaş

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.