FIFA 20’nin yeni özellikleri duyuruldu

EA Games yeni çıkacak oyunu FIFA 20 hakkında birçok detayı duyurdu. 27 Eylül 2019 tarihinde satışa sunulacak oyunu özellikle gençler merakla bekliyor.

Oyun sektörünün merakla beklediği efsane serilerden birisi olan FIFA 20 hakkında birçok detay geçtiğimiz günlerde düzenlenen iki farklı tanıtımla ortaya çıktı. EA Play ve E3 2019 gibi organizasyonlar ile yeni özellikleri duyurulan oyun, bekleyenlerini heyecanlandırdı. Oynanışta yapılan değişikliklerin yanı sıra oyun planı, özel hareketler ve taktikler de daha önceki oyunlara göre farklılıklar gösteriyor.

YENİ ÖZELLİKLER NELER?

Serinin eski oyunlarına kıyasla savunma sisteminde oldukça büyük değişiklikler yapıldı. Maç içerisinde futbolcular yine eskisi gibi otomatik olarak topa sahip olma mücadelesi yaparken,  oyuncular da manuel olarak bazı komutları uygulayarak topa daha hızlı sahip olabilecekler. Çok büyük bir hayran kitlesine hitap ettiklerinin farkında olduklarını belirten FIFA yönetimi, atak yaparken de oyuncuların daha çok keyif almalarını sağlayacak yenilikler olduğunu ekledi.

Serinin önceki oyunlarında da görülen sokak futbolu modu da FIFA 2020 ile geri dönüyor. Volta Football adını alan bu yeni mod ile birlikte, birçok eğlenceli içerik oyuna eklendi. Oyuncuların kendilerinin karar verebileceği esnek kurallara sahip bu yeni mod ile birlikte üçer, dörder veya beşer kişilik maçlar yapılırken, profesyonel futsal maçları da yapılabilecek. İsteyenler Volta’nın hikaye modunda ilerleyebilecekken, isteyenler dünyanın her yerinden oyuncuların mücadele ettiği Volta League’de becerilerini sergileyebilecekler. Herkesin kendi sokak futbolu karakterini yaratabileceği ve fiziksel özelliklerinden giyimine kadar özgün tercihlerde bulunabileceği bu mod, şimdiden oyunu bekleyenleri heyecanlandırmış görünüyor.

FIFA 19 CİDDİ ELEŞTİRİLER ALMIŞTI

FIFA 19, özellikle Espor oyuncuları tarafından yapılan açıklamalarda, oyun mekanikleri açısından ciddi eleştirilerin hedefi olmuştu. Espor arenasında oyunu oynayan ve turnuvalara katılan bu kitle, FIFA 20’nin birçok değişikliğe uğraması gerektiğini söylüyorlardı. FIFA 20 ile bu değişiklikler gerçekleştirildi mi yoksa yeni oyun moduyla dikkatler başka yöne çevrilmeye mi çalışıldı bunu zaman gösterecek. FIFA 20, PlayStation 4, PC ve Xbox One gibi platformlara 27 Eylül 2019 tarihinde çıkacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı