adplus-dvertising

Fide Uyarlar: ‘Tutuklanmasaydı şimdi benim ölüm haberini yapıyor olacaktınız’

Evinin bahçesinde tanışıp arkadaş olduğu, evlenme teklifini kabul etmeyince de şahıs tarafından günlerce alıkonulup işkence gördüğünü, tacize uğradığını iddia eden Fide Uyarlar, “Bu şahıs tutuklanmasaydı, siz şuanda benim öldüğümün haberini yapıyor olurdunuz. Kadınlar susmasın, boyun eğmesin” şeklinde konuştu.
Takip et
Fide Uyarlar: ‘Tutuklanmasaydı şimdi benim ölüm haberini yapıyor olacaktınız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da genel koordinatör olarak görev yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) evinin bahçesinde köpeklerini gezdirirken iddiaya göre Gökhan K. (45) ile tanışıp arkadaş oldu. Uyarlar’ın komşusu Gökhan K. arkadaşlığı ilerletip bir ay sonrada evlenme teklifinde bulundu. Fakat genç kadın bu teklifi kabul etmeyince devamlı rahatsız edip evine girip onu alıkoyup, darp edip işkence yaptı. Genç kadın asansörde bile tacizine, işkencesine maruz kaldı. Zanlı Gökhan K. Uyar’ların yan tarafındaki dairenin sahibi ile görüşüp onun yerine taşınmak için mücadele etti. Son olarak da zanlı; Uyarlar’ın evine balkondan girmiş ve kadını gene alıkoymuş, genç kadının şikayeti üstüne gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilen zanlı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından, “Konut dokunulmazlığının ihlali, alıkoyma, taciz, tehdit ve darptan” tutuklanmıştı.

Fide Uyarlar: ‘Tutuklanmasaydı şimdi benim ölüm haberini yapıyor olacaktınız’

Şüphelinin ifadesinde genç kadınla sevgili olduğunu, evine zorla girmediğini kavga ettiklerini iddia ettiği öğrenildi.

Fide Uyarlar, şüphelinin görsel medyanın kuvveti sayesinde tutuklandığını söyleyerek, “Bu kişi her zaman ki gibi ifadesi alınıp bırakılacaktı. Belki siz bu haberi yapmaya geldiğinizde ben ölmüş olabilirdim ve siz onun haberini yapıyor olabilirdiniz. Ben 11 aydır bu adamın elinden çekmediğim kalmadı. Bu adamla arkadaş olmuştum yalnızca. İyilikle de konuştum, her yolu denedim ama olmadı. Bu benim ayıbım değil, onun ayıbı sustukça daha fazla tepeme çıktı. Ben kapıları açmayınca her yerden evime girmeye başladı. En son kapıyı sırf sussun diyerek açtım, her tarafım kırık içindeydi o ağrılardan dolayı her gün ağlıyorum” şeklinde konuştu.

Fide Uyarlar: ‘Tutuklanmasaydı şimdi benim ölüm haberini yapıyor olacaktınız’

Kadınların asla susmaması gerektiğini söyleyen Uyurlar şu şekilde devam etti: “Kadınlar sustukça daha fazla üstlerine geliyorlar. Hiçbir biçimde korkmasınlar. Ben kesinlikle içeriye girmem diyordu, bak şuan içeridesin. Umarım hep içeride kalırsın, bir gün bile yatsan bu benim için yeter. Uzaklaştırma cezası olduğu halde evime gelip bana şantaj yaptı ve işkence etti. Tüm hayvan severlere sesleniyorum, bu üç köpek benim evladım. Bu üç köpeğimi öldürmekle ve kesmekle tehdit etti. Hayvanlar en zayıf noktam, dışarıda baktığım köpekleri de toplatacağını belirtti.”

Uyurlar, tutuklanmasına karşın rahat uyuyamadığını çok korktuğunu anlatarak, “Gözümü kapattığım anda ağzımı kapattığını görüyorum ve hala geceleri uyuyamıyorum. Yaşamımdan endişeliyim, ne yapıp yapmayacağını bilmiyorum, korkuyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.