adplus-dvertising

Fidan dikerken bulunan cüzdanın 20 yıl önce çalındığı ortaya çıktı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz yaz çıkan orman yangınlarından sonrasında bölgeyi tekrar yeşillendirmek için fidan dikimlerine katılan Ali Demirtaş’ın toprağa gömülü biçimde bulduğu cüzdanın 20 sene önce çalındığı gün yüzüne çıktı.
Takip et
Fidan dikerken bulunan cüzdanın 20 yıl önce çalındığı ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Marmaris’e 11 kilometre mesafedeki İçmeler Mahallesi’nde yaşayan Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ali Demirtaş yangından sonra her sabah erkenden kalkarak ara sıra yalnız ara sıra öbür gönüllüler ile fidan dikme çalışmalarına devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, Demirtaş yol kenarına yakın bir alanda fidan dikmek için toprağı kazarken gömülü bir cüzdan buldu. Cüzdanın içerisindeki kartların üstünde yazan isim ile sosyal medya üstünden cüzdanın sahibi ile irtibata geçti. Yapılan görüşmeler neticesinde cüzdanın, Elanor Fyve adlı İngiliz vatandaşının annesi ve kız kardeşi ile 2002 senesinde Marmaris’te tatil yaparken cüzdanının ve kıymetli eşyalarının çalındığı bilgisine ulaştı.

Fidan dikerken bulunan cüzdanın 20 yıl önce çalındığı ortaya çıktı

“Aile ismine fidan dikecek”

Fidan dikmek isterken toprağa gömülü cüzdanı bulan Ali Demirtaş, “Fidan dikmek için bu bölgeye gelmiştim. Toprağı kazarken kazmanın ucuna cüzdan takıldı. Tahminimce içinde kıymetli olan şeyler alınmış çünkü içerisinde yalnızca bozuk paralar ve kartlar vardı. Kartların üstünde yazan adın cüzdanın sahibi olabileceğini düşünerek sosyal medyadan aramaya başladım. Araştırmalarım netice verdi ve cüzdanın sahibine ulaştım. Yaptığım yazışmalar ile cüzdanın çalınmış olduğunu öğrendim. Cüzdan bir İngiliz vatandaşına ait. 20 sene önce buraya tatile geldiklerinde cüzdanı ve kıymetli eşyaları çalınmış. İsterse cüzdanı ona kargo ücretini de kendim öderim diye gönderebileceğimi söyledim ama kötü anıları hatırlattığını, talebimi reddetti. Ben de şuanda içindeki 7 sterline yakın demir paraları temizleyip Türk Lirası’na çevireceğim. O parayla da Elanor hanım, kız kardeşi ve annesi ismine fidan dikeceğim” diye ülkemizde bu şekilde bir olayın meydana gelmiş olmasına üzgün olduğunu söyledi.

Fidan dikerken bulunan cüzdanın 20 yıl önce çalındığı ortaya çıktı

Çıkan orman yangınında her yerin yandığını ve cüzdanı bulduğunda önce farklı düşüncelere kapıldığını söyleyen Demirtaş, “Buralar hep yandı. Cüzdanı ilk bulduğumda eğer yangından önce buraya atılmış olsaydı yanardı diyerek düşündüm. Sahibine ulaşmadan önce acaba cüzdanın sahibi cinayete mi kurban gitti ne oldu diyerek korkmuştum. Fakat hırsızlık olayı çıktı. Kötünün iyisi diyerek sevinmedim desem yalan olur” dedi.

Cüzdanın sel suları ve yangındaki sulama suları ile yer değiştirip toprağın altında kaldığını düşünen Demirtaş hiçbir şeyin gizli kalmadığını doğanın kendine ait olmayanı illa ki bir gün attığını sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.