adplus-dvertising

Fibabank’ın müşterilerinin kişisel bilgileri çalındı!

Fibabank’ta binlerce müşterinin kişisel bilgilerinin çalındığı öğrenildi. Konuyla alakalı bankadan bir açıklama yapıldı.
Takip et
Fibabank’ın müşterilerinin kişisel bilgileri çalındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye genelinde hizmet veren Fibabank’ta binlerce müşterinin kişisel bilgilerinin sızdırıldığı gün yüzüne çıktı. Konuyla alakalı olarak Fibabank’tan yapılan açıklamada, “Banka personelinin yapmış olduğu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sorguları sonucunda ulaştığı kişisel verileri kendi iletişim yolları (telefon, elektronik haberleşme programı vs.) aracılığı ile üçüncü kişilere 1 Ocak 2019 ve 16 Şubat 2019 tarihleri arasında iletti” ifadelerine yer verildi.

İHLALDEN BİNLERCE KİŞİ ETKİLENDİ

Fibabank’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Banka personelinin yapmış olduğu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sorguları sonucunda ulaştığı kişisel verileri kendi iletişim yolları (telefon, elektronik haberleşme programı vs.) aracılığı ile üçüncü kişilere 1 Ocak 2019 ve 16 Şubat 2019 tarihleri arasında ilettiği, ihlalin Banka çağrı merkezine gelen ihbar özellikli arama ardından Banka Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan araştırmalar neticesinde belirlendiği, ihlalden kimlik ve finans verilerinin etkilendiği, ihlalden tahmini olarak 13500 kişinin etkilendiği bilgileri yer aldı.”

Konuya ilişkin olarak araştırmaların devam ettiğini söyleyen banka, “Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 04.03.2021 tarih ve 2021/194 sayılı Kararı ile söz konusu veri ihlali bildiriminin Kurumun internet sayfasında ilan edilmesine karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.