adplus-dvertising

FIBA Dünya Kupası’nda millilerin yolu belli oldu

FIBA Dünya Kupası 2023 Elemeleri’nde 5 ve 6. pencerelerde oynanacak maçların tarihleri belli oldu.
Takip et
FIBA Dünya Kupası’nda millilerin yolu belli oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ulusal federasyonların Kasım 2022 ve Şubat 2023’te oynanacak FIBA Dünya Kupası 2023 Elemeleri pencerelerindeki potansiyel maçlarıyla alakalı çok sayıda talebi üstüne, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) maçların oynanacağı kesin tarihleri paylaştı. Böylelikle milli takımların bu pencerelerdeki oynayacağı maçlar belli oldu. Buna göre gruplar ikinci turda şöyle dağılacak:

FIBA Dünya Kupası’nda millilerin yolu belli oldu

5. pencere: 7 – 15 Kasım 2022

6. pencere: 20 – 28 Şubat 2023

İlk turdan sonra A ve B gruplarından en iyi 3 takım I Grubu’na dahil edilirken; C ve D gruplarından en iyi 3 takım J Grubu’na katılacak. E ve F gruplarından en iyi 3 takım K Grubu’na dahil edilirken; G ve H gruplarından en iyi 3 takım L Grubu’na katılacak.

Belarus’un çıkarılması kararının sonrasında Büyük Britanya ve Yunanistan ile B Grubu’nda yer verilen A Milli Erkek Basketbol Takımı, doğrudan ikinci tura yükselmişti. İkinci turda 4. pencere 22-30 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Buna göre, B Grubu’nda mücadele eden Türkiye 5. penceredeki maçlarını 10 ve 13 Kasım 2022’de, 6. penceredeki maçlarını ise 24 ve 26 Şubat 2023 tarihlerinde oynayacak. Milli Takım’ın rakipleri 3 Temmuz 2022’de oynanacak Büyük Britanya – Türkiye maçının sonrasında sıralamanın belli olmasıyla netleşecek. B Grubu’nun rakiplerini yaratacak A Grubu’nda Sırbistan ve Letonya ikinci tura yükselmişti, öbür yükselecek takım Belçika yahut Slovakya olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.