FIBA Dünya Kupası’na NBA Ambargosu

Çin'de 31 Ağustos tarihinde başlayan 2019 FIBA Dünya Kupası'nda 54'ü aktif olmak üzere daha önce NBA'de oynamış, farklı ülkelerden toplam 103 basketbolcu yer alıyor. Basketbol dünyasının merkezi olan NBA, bu rakamla Dünya Kupası'na damga vurdu.

FIBA Dünya Kupası’na NBA Ambargosu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en iyi basketbol ligi olarak gösterilen NBA, 2019 FIBA Dünya Kupası’na 54 aktif oyuncu göndererek bu alanda bütün dünya ülkelerini geride bıraktı. Bunun yanı sıra daha önce NBA’den yolu geçmiş 49 basketbolcuyu da saydığımız takdirde Dünya Kupası’nda oynayan basketbolcuların neredeyse yarıya yakını NBA havası solumuş oyuncular.

TÜRKİYE’DEN DE 3 BASKETBOLCU NBA’DE OYNUYOR

A Milli Basketbol Takımı’ndan 3 basketbolcu NBA’de ter döküyor. Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Ersan İlyasova NBA’deki Türk yıldızları.

FIBA Dünya Kupası’na NBA Ambargosu

Türkiye grubunda ilk maçında Japonya’yı mağlup etmiş sonrasında dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşmıştı. Bu maçta son saniyelere önde giren Milli Takım, Cedi Osman’ın yaptığı son saniye faulüyle beraberlik, sonrasında da uzatmalarda yenilgi almıştı. Son maçında da beklenmedik şekilde Çekya’ya yenilen milliler gruptan çıkmaya hak kazanamamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.