Fiat ve PSA birleşmesinde şartlar değişti

Peugeot model arabaüreticisi PSAve Fiat Chrysler (FCA) plandıkları birleşmenin koşullarını nakit varlıklarını korumak için yeniden yapılandırdılar ve salgın sırasında başlattıklarımaliyet kesintisi seviyesini artırdılar.

Stellantis adı altında birleşerek dünyanın dördüncü büyükaraba üreticisi olacak iki şirket yaptıkları ortak açıklamada FCA’nın hissedarlarına bu yıl imzalanan mutabakatın koşullarınagöre ödenecek olan 5.5 milyar euro özel nakit kar payını 2.9milyar euroya düşüreceğini belirtti.

Citroen ve Opel araçları da üreten Fransa merkezli PSA isebuna karşılık olarak birleşme tamamlanana kadar parça üreticisi Faurecia’dasahip olduğu %46 hissenin devrinierteleyecek ve hisse devri yeni oluşacak grubun tümhissedarlarını kapsayacak.

Faurecia’nın piyasa değeri yaklaşık 5.9 milyar euro.İki şirket açıklamada “Değişiklikler ilk birleşme anlaşmasının dengesini koruyor” dedi ve Stellantis’in anlaşmaya varıldığı üzere PSA ve FCA hissedarları arasında %50-%50 bölüşüleceğini ekledi.

Bir kaynağın açıklamasına göre bu değişikliklerin amacı COVID-19 krizi sonrasında iki şirketin bilançosunu sağlamlaştırmak ve birleşmenin en kısa sürede sonuçlandığından emin olmak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı