Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?

Fiat 500 sürücüleri, çevreye gösterdikleri duyar karşılığında ödül olarak kripto para alacaklar. Fiat Chrysler ve PSA grubu şirketlerinin birleşimi ile oluşan Stellantis, Kiri Technologies ile ortaklık kurdu. Fiat 500 sahipleri, araba sürdükçe Fiat'ın kripto parası KiriCoin kazanma imkanı kazanacak. Üstelik kazanılan paralar Amazon, Netflix, Spotify, Apple, Zalando gibi platformlarda kullanılacak
Takip et
Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alışverişlerde, maaş ödemelerinde kripto para kullanımının önünün açılması için, özellikle 2020 yılından bu yana kripto para sektöründe önemli adımlar atılmıştı ve bu adımlara bir yenisi daha eklendi. Fiat Chrysler ve PSA Group şirketlerinin ortaklığı ile kurulan Stellantis, çevreci ürünler geliştiren teknoloji şirketi Kiri Technologies ile yeni bir ortaklık kurdu. İki şirketin ortaklığı ile yeni bir program geliştirildi ve program sayesinde Fiat 500 model otomobil sahiplerine, araç sürdükçe kripto para kazanma olanağı tanınacak.

Stellantis e-Mobility ekibi, çevreci ürünler geliştiren Kiri Technologies ile anlaşıp yeni Fiat 500 modeli üstünden yeni bir proje geliştirdi. Program, bugün Cristiano Fiorio, Gabriele Catacchio ve Giorgio Neri’nin katılımıyla gerçekleşen web konferansında tanıtıldı.

Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?

Kiri ne demek?

Kiri , şimdiye kadarki en fazla CO 2’yi ve diğer tüm bitkilerden 10 kat daha fazla emen ağaç olan Paulownia’nın Japonca adıdır : bu ağacın tek bir hektarı, yılda yaklaşık 30 ton CO 2’yi dengeler , bu da tarafından üretilen emisyonlara eşdeğerdir. Aynı dönemde 30 araba hareket halinde. Yeşil teknoloji şirketi Kiri Technologies’in Stellantis e-Mobilite ekibi ve Fiat markasının ikonik ve ödüllü Yeni 500’ü ile birlikte geliştirdiği yeni girişim Kiri adının kökeni budur.

Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?

KiriCoin nasıl kazanılır?

Kiri, 2020 yılında Birleşik Krallık’ta, Mauro Di Benedetto, Luca Rubino ve Kai Schildhauer tarafından sürdürülebilir davranışların benimsenmesini hızlandırma misyonuyla kurulan bir start-up . “Büyük Düşün. Yeşil Davranın ”, Kiri, değişimi teşvik etmeyi ve çevreye duyarlı davranışın benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor. Kiri için her küçük hareket, her küçük hareket önemlidir. Yeni KiriCoin ile yeşil tutumlar geliştirilir: ne kadar sürdürülebilir bir şekilde davranırsanız, o kadar çok kazanırsınız.

Nuova 500 müşterilerini daha çevre bilincine sahip sürüş tarzları için ödüllendirmek, projenin temel konseptidir ve KiriCoin adı verilen sanal paralar atanarak uygulamaya konulur. Otomotiv sektörü için benzersiz ve yenilikçi bir model.

Nuova 500’deki Gabriele Catacchio bunu ayrıntılı olarak açıkladı : « Müşterilerimizin çevreye duyarlı davranışlarını desteklemek ve onları özel avantajlarla ödüllendirmek istiyoruz. Sadece bağlı ve yeni bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış Yeni 500’ü sürerek, KiriCoin’i Fiat uygulamasında görüntülenebilen “sanal” bir cüzdanda biriktirme olanağına sahipsiniz. Mesafe ve hız gibi sürüş verileri, Kiri tarafından geliştirilen bir algoritma sayesinde Kiri’nin bulutuna gönderilir ve otomatik olarak KiriCoin’e dönüştürülür. Sonuç doğrudan kullanıcının akıllı telefonuna ulaşır ve KiriCoins daha sonra Kiri pazarında ürün ve hizmetler elde etmek için kullanılabilir ».

Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?

Yılda 150 euro kazanmak mümkün

Projenin misyonu, çevreye daha duyarlı olup daha az zarar veren Fiat 500 sahiplerini kripto para ile ödüllendirmek. Araç sahipleri, şehir içinde normal seyirde sürüş yaparak kilometre başına KiriCoin kazanabilecekler.

Şehir içi trafiğinde, normal sürüş tarzıyla, bir kilometre kabaca bir KiriCoin’e eşittir ve her KiriCoin, 2 euro sent değerindedir . Bu, kentsel alanlarda yılda 10.000 kilometre mesafe ile yaklaşık 150 euro eşdeğer bir birikim yapılabileceği anlamına geliyor. Yeni 500’ü sürerken çevreye saygı duyarak CO 2 üretmeyenler için bir mutluluk.

Şehir içinde yılda 10.000 kilometre yol giden bir sürücü, KiriCoin sayesinde 150 euro alabilecek. Stellantis e-Mobility müdürü Gabriele Catacchio, “Gidilen mesafe, sürüş hızı gibi veriler bulut sunucuna aktarılacak ve otomatik olarak KiriCoin’e dönüştürülecek.” dedi.

Fiat 500 Kullanarak Kripto Para Kazanabilirsiniz! KiriCoin Nedir?

Alışveriş yapmak için kullanılabilecek

Elde edilen KiriCoinler, program içinde yer alan pazaryerinde alışveriş yapmak için kullanılabilecek. Giorgio Neri’nin açıklamasına göre pazaryerinde, başlangıç aşamasında moda, tasarım gibi sektörlerde faaliyet gösteren ve sürdürülebilir çevre politikaları izleyen şirket ve platformlar yer alacak.

Uygulama içinde sürüş tarzına göre 100 üstünden en yüksek puanı toplayan Avrupalı sürücüler Amazon, Netflix, Spotify, Apple, Zalando gibi platformlarda özel fırsatlardan yararlanabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.