Feyzioğlu İçin Ankara Barosu da Harekete Geçti!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı olan Metin Feyzioğlu’nun geçtiğimiz günlerde Külliye’de yapılan adli yıl açılış törenine katılması ve konuşma yapmasına yönelik tepkiler devam ediyor. İstanbul Barosu’ndan sonra Ankara Barosu da seçim çağrısı yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleşen adli yıl açılış töreninin yankıları devam ediyor. Barolar Birliği Başkanı olan Feyzioğlu, açılışa katılması ve konuşma yapması üzerine eleştirilerin odak noktası olmuştu. Yeni yargı yılının Külliye’de düzenlenmesini protesto eden barolar, Türkiye Barolar Biriliği’ni (TBB) temsilen açılışa katılan Feyzioğlu’nu da protesto etti.

İSTANBUL’DAN SONRA ANKARA

Yaşanan bu gelişmeler sonrası İstanbul Barosu seçim çağrısında bulundu. İstanbul Barosu’nun ardından bir seçim çağrısı da Ankara Barosu’ndan geldi.

Ankara Barosu’nun yaptığı açıklamada, “Ankara Barosu’nun 04.09.2019 tarihli yönetim kurulu toplantısında Avukatlık Kanunu’nun 115/2. Maddesi uyarınca Türkiye Barolar Birliği’nin seçim gündemli olağanüstü genel kurula çağırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı