Feyzioğlu: Biz Ne Yapmışız?

Adli yıl açılış töreni için Kulliye’ye giden ve konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu eleştirilere cevap verdi.

Adli yıl açılış törenine katılan ve sonra tepki çeken TBB Başkanı Feyzioğlu,  aralarında; İstanbul, Ankara, Antalya gibi baroların bulunduğu, baroların seçim gündemli olağanüstü genel kurul çağrısına yaptığı açıklama ile cevap verdi.

Bu gelişmelerden sonra TBB Yönetim Kurulu, baroların yaptığı seçim olağanüstü genel kurul çağrısını dikkate aldı ve 22 Eylül’de baro başkanlarını Ankara’da toplamaya karar verdi.

“250 BİN İŞ İMKANI YARATIYORUZ”

3 baronun olağanüstü kongre çağrısını değerlendiren Feyzioğlu, “3 ay önce kongremizi yapmışız zaten. ‘Biz ne yapmışız?’ diye sordum arkadaşlarıma. Biz ne yaptık, hangi suçu işledik ki aramızda bazı sevgili arkadaşlarımız böyle bir tepki gösteriyor? Biz şunu yapmışız; 10 bin değil, 100 bin değil, sadece bir kalemle 250 bin iş imkanı yaratıyoruz genç avukatlara. Bu yargı reformu strateji belgesinde var. Yargıtay Başkanımız da kürsüye çıktığında ‘Birlik başkanının cümlesine katılıyorum’ dedi. ‘Biz ne yaptık’ dedim. Avukatlarımıza iş imkanı buluyoruz. Bundan niye rahatsız olunuyor, kim rahatsız olabilir?” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı