Fetullah Gülen’in öz yeğeni her şeyi anlatıp itirafçı oldu!

Fetullah Gülen’in öz yeğeni Selahaddin Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak verdiği ifadesinde, FETÖ içindeki güç kavgasını da anlattı.
Takip et
Fetullah Gülen’in öz yeğeni her şeyi anlatıp itirafçı oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MİT’in Kenya’da yakalayıp Türkiye’ye getirdiği Selahaddin Gülen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Yeğen Gülen ifadelerinde, FETÖ içindeki güç kavgasına ilişin de açıklamalarda bulundu. Yeğen Gülen, ablasının eşi olan Cevdet Türkyolu’nun Gülen’e en yakın kişi olduğunu söyleyerek, ifadesinde özetle şunları belirtti :

TÜRKYOL İLE ÖZCAN KAVGASI

“Bütün özel istek ve işlerini yapan, en özelini bilen kişidir. Odasının temizlenmesinden çamaşırlarının yıkanmasına kadar her şeyi ile ilgilenen kişidir. Fetullah Gülen’in odasının giriş kartı yalnızca ondadır. Burada açmak istediğim bir konu eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki senelerdir süren husumet, 15 Temmuz’dan sonra iyice ortaya çıktı. Mustafa Özcan örgütün bütün kontrolünü ve para gibi bütün kuvvetini kendi altında toplamak istiyordu. Alp Aslandoğan, Fetullah Gülen’in diyalog sorumlusudur. Gülen’in bilgisi dahilinde olmayan hiçbir açıklamayı paylaşmaz. Fakat bir defasında Mustafa Özcan, Ali Ursavaş, Mustafa Yeşil ve bazı heyet mensupları hazırladıkları bir bildiriyi Alp Aslandoğan’a vererek bunun, Gülen’in bilgisi dahilinde olduğunu belirterek Twitter’dan yayını yapıldı. Bu bilgi de Türkiye’de ‘cemaatte bölünme’ biçiminde konuşuldu. Bu yayından Gülen’in haberi olmadığını öğrenen Alp Aslandoğan YouTube’dan özür videosu yayınladı.”

Fetullah Gülen’in öz yeğeni her şeyi anlatıp itirafçı oldu!

O BİNADA MOLLALAR NÖBET TUTAR

“Amcam Fetullah Gülen’in kalmış olduğu yer büyük binadadır. Bir normal girişi, bir de yalnızca Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direk amcam Fetullah Gülen’in odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü nöbet tutmaktadır. Mollalar yahut istişare mensupları amcamın katına telefon çıkaramazdı.”

GÜVENLİĞİ ABD’Lİ FİRMA SAĞLIYOR

“(Fetullah Gülen’in kaldığı kampüs) Bu kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik firmasının personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu şirket sağlamaktadır. Kampın giriş kısmında misafirlerin arandığı ve kartların verildiği yerde uzun zamandır amcam Fetullah Gülen’in yanında yer verilen Kadir ve Sadık görev yapardı. Randevusuz kimse gelemezdi. Bu randevuları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de gene Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Misafirlerin odalarında bağış kutuları bulunurdu. Kalan kişiler bu kutulara para bırakıp örgüte bağışta bulunuyorlardı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.