adplus-dvertising

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

Star TV ekranında 9 yıllık aranın ardından ekranlara dönen İbo Show'un bu akşamki konukları arasında yer alan Fettah Can kaç yaşında? Peki Fettah Can kimdir? Fettah Can nereli ve kaç yaşında? Fettah Can'ın eşi kim? Cansu Kurtçu kimdir? Fettah Can'ın kaç çocuğu var? Fettah Can biyografisi haberimizde...
Takip et
Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 12 Ekim 1975;

Doğum yeri: Karacabey, Bursa- Fettah Can aslen Arnavut kökenlidir

Eğitimi:  Belediye konservatuvarı

Eşi: Cansu Kurtçu

Çocukları: İkiz olan Vera ve Oğul

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

Fettah Can 12 Ekim 1975 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinde dünyaya geldi. Arnavut kökenlidir.

Çocukluğu İnegöl’de geçti. Müziğe bıçak imalatı yapan babasının yönlendirmesiyle başladı. Fettah Can o yıllarda gelecekteki mesleğiyle ilgili hayaller kurmadığını söylüyor: “Ben o yaşlarda şarkı söylemekten bile utanırdım. Ama babamın isteği üzerine, gündüzleri tezgâhtarlık yaparken akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başladım. Bir yandan da ut ve gitar çaldım. Şarkı yazma isteğim de çoktu. Ve o yıllarda söz yazıp besteler yaptım. Bir yandan da dışarıdan liseyi bitirdim ama üniversiteye gitmedim. Kendimi müzik dersleriyle eğittim. Barlarda şarkı söyleyip hayatımı kazandım.”

Müzik alanında daha etkili işler yapabilmek adına İstanbul’a yerleşen Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu’na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirdi. Bursa’dan müzisyen arkadaşı Alper Narman ile birlikte Hande Yener’in 2002 yılında yayınlanan Sen Yoluna… Ben Yoluma… isimli albümüne 11 şarkı birden yazdılar. Bu albümün başarısının ardından Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi isimlerle çalışmaya başladı.

Gülben Ergen’in kendi ismini taşıyan 2006 tarihli albümünde söz ve müziği Fettah Can ve Alper Narman’a ait olan Yalnızlık şarkısında geri vokal yapması kendi albümünü çıkarması konusunda Fettah Can’ı düşündürmeye başladı. Bunu da “Ben iyi şarkı söyleyen bir adamım. Sahnede olmayı da çok seviyorum. Yıllardır şarkı yazıyorum. Söylemek keyifli olacak diye düşündüm. Gülben Ergen’e verdiğim ‘Yalnızlık’ şarkısında sesimi kullanmaları bu kararımda etkili oldu. Ergen, Açıkhava konserinde beni sahneyi çağırdı. Şarkıyı söyledik, insanlar yine dinlemek istedi. Oradaki o olumlu tepki beni kamçıladı. Sesimi beğeniyorum ve kimseyi bu sesten mahrum bırakmak istemedim.” sözleriyle dile getirmiştir.

Fettah Can 2010 yılının Temmuz ayında Hazine isimli ilk albümünü çıkardı. Albümden ilk klipler Hazine ve Kahpe Diller isimli şarkılara çekildi. Albüm listelerde üst sıralara yükseldi.

Fettah Can, 2010 yılında ünlü Yunan şarkıcı Giorgos Mazonakis’in Ta Isia Anapoda albümüne üç bestesini verdi. Albüm Yunanistan müzik listelerinde üst sıralara çıkmış, albüm bu şarkılarla Yunanistan’da Platin Plak Ödülü’ne layık görülmüştür.

2011 yılının Mayıs ayında Sana Affetmek Yakışır isimli teklisini çıkaran Fettah Can, Kasım 2011’de Boş Bardak isimli teklisini piyasaya sürdü.

19 Mart 2012’de Aklımda Kalanlar albümü ile müzik kariyerine devam etti. Bu albüm özellikle daha önce Işın Karaca’nın seslendirdiği “Mandalinalar” şarkısı ile beğeni kazandı.

HATAY’DA ÇIKAN YANGINA VERDİĞİ TEPKİYLE TT OLMUŞTU

Fettah Can’ın orman yakan teröristlere verdiği tepki şu şekilde: “Bu yangını başlatan PKK’lı p*çlerin bulunup o ormanda benzin dökülüp yakılması lazım. İnsan hakkı insan olana verilir. Bu yaratıkları cezaevlerinde beslemeye gerek yok. PKK’lılara sempati duyan herkesin Allah belasını versin.”

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

FETTAH CAN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

FETTAH CAN EVLİ Mİ, ÇOCUĞU VAR MI?

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

Fettah Can 2014 yılında ortağı ve meslektaşı Cansu Kurtçu ile nikah masasına oturdu. Çittin bu evlilikten Vera ve Oğul isimlerinden biri kız, biri erkek ikiz bebekleri dünyaya geldi.

FETTAH CAN’IN EŞİ CANSU KURTÇU KİMDİR?

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

Şarkıcı Cansu Kurtçu, 4 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuarı’nı bıraktıktan sonra prodüktör İskender Paydaş’la tanışma fırsatını yakaladı. İskender Paydaş’ın projelerini tasarlayarak, basın danışmanlığını üstlendi. Türkiye’nin şarkı yazarlarından biri olarak kendini kanıtlayan sanatçı, meslek birliklerinin kayıtlarına göre Türkiye’nin en aktif beş söz yazarı ve bestecisi arasında yerini almıştır.

Fettah Can aslen nereli, kaç yaşında? Fettah Can eşi, çocukları ve merak edilenler

Yıllardır müzik sektöründe Sibel Can, Demet Akalın, Murat Boz, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Fettah Can, Işın Karaca, Berkay ve daha bir çok yorumcuya verdiği şarkılarla adından söz ettiren Cansu Kurtçu, besteci kimliği ile yurtdışında da ilgi görüyor.

FETTAH CAN ALBÜMLERİ

Albümleri:

2010 – Hazine
2012 – Aklımda Kalanlar
2013 – Yalan Cumhuriyeti
2016 – En Çok Sen Aşksın

Teklileri:

2011 – Yanan Ateşi Söndürdük (Demet Akalın ile)
2011 – Sana Affetmek Yakışır
2011 – Boş Bardak
2012 – Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim
2015 – Delirme
2015 – Yalan Bu Dünya
2018 – Kalakaldın mı?
2018 – Aradığım Aşk
2019 – Bırak Ağlayayım

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.