FETÖ’ye Operasyon: 47 Gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığında 30'u aktif görevde 47 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi.

FETÖ soruşturması kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığında, 30’u aktif 47 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi. Son günlerde FETÖ’ye yönelik olarak yapılan operasyonlarda, Ankara merkezli 21 ilde 35 şüpheli yakalanırken, İzmir merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonlarda da 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı askerlerin, FETÖ’nün örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü telefonlar ile kontörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştiklerinin tespit edildiği aktarıldı. FETÖ ile irtibatta olduğutespit edilen, 30’u aktif görevde olmak üzere astsubay rütbesindeki 47 askeri personel hakkında Ankara merkezli 21 ilde gözaltı kararı verildiği belirtildi. Eş zamanlı yürütülen operasyonlarda şu ana kadar 35 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

HÜCRE EVLERİNDE BİRÇOK MATERYAL VE PARA ELE GEÇİRİLDİ

İzmir merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne ait ‘Gaybubet evleri’nde, sabah saatlerinde yapılan aramalar sonucunda haklarında yakalama kararı bulunan 33 şüpheli ile örgütün kriptolu programı ByLock’u kullandığı tespit edilen ve haklarında daha önce işlem yapılmadığı tespit edilen 3 şüpheli olmak üzere toplam 36 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Hücre evlerinde yapılan aramalarda da, 452 bin 800 TL, 11 bin 850 euro, 223 bin 850 ABD Doları, 55 adet cep telefonu ve çok sayıda sim kart, 20 adet taşınabilir wifi, 4 adet sahte kimlik, çok sayıda örgütsel yayın, doküman ve dijital materyaller ele geçirildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı