FETÖ’ye, Futbolda Şike Davasında Ceza Yağdı

FETÖ'nün futbolda şike soruşturması kapsamında ''Kumpas Kurma'' suçuyla yargılandığı 11'i tutuklu 107 kişinin yargılandığı davada suçlulara ceza yağdı.

FETÖ’ye, Futbolda Şike Davasında Ceza Yağdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FETÖ’nün futbolda şike davasında kumpas kurma suçuyla yargılandığı dava devam ediyor. 7 tutuklu sanığın katıldığı davada FETÖ’nün ele başı olarak yargılanan Fethullah Gülen hakkında 35 yıldan 85 yıla kadar, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında ise 35 yıldan 78 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen ve iş adamı Muammer İhsan Kalkavan hakkında da 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezası istendi.

95 SANIK HAKKINDA HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Dava görülmeye devam edilirken aralarında çok sayıda eski emniyet müdürü, profesör ve milletvekilinin de bulunduğu 95 kişi hakkında hapis cezası isteniyor. Aralarında firari sanıklarında olduğu bu 95 kişi hakkında karar verilirken, çapraz sorgu yöntemlerinin de kullanıldığı bilgisine ulaşıldı. Davanın, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nin karşısında yer alan binada görüldüğü öğrenildi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.