FETÖ’nün Yurt Dışındaki Örgüt Üye Sayısı Belli Oldu

Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli 3 savcı kapsamlı bir araştırma yaparak, FETÖ’nün yurt dışındaki örgüt üye sayısını ortaya döktü.

Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli 3 savcının yürüttüğü kapsamlı bir araştırma sonucunda, FETÖ’nün yurt dışındaki üye sayısının 6 binin üzerinde olduğu belirlendi. Yurt dışından gelen bilgiler ve Türkiye genelindeki tüm savcılıklardan gelen dosyalar ışığında yapılan soruşturma ile oldukça önemli bir şüpheli listesi oluşturuldu.

Yurtiçi ve yurtdışından gelen binlerce isim FETÖ/PDY’nin yurt dışında yürüttüğü çalışmalarda örgüt üyesi ve yöneticisi vasıflarıyla ayrıldı. Böylece üst seviyede görev almış FETÖ üyeleri özel olarak değerlendirildi.

YAKALAMA VE İADE TALEPLERİ OLUŞTURULUYOR

Çalışmanın sonunda FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasında çalışma yürüten örgüt üyeleri sayısının 6 binin üzerinde olduğu ortaya çıktı. Yürütülen çalışmanın ardından şimdi, hangi ülkede nasıl bir yapılanmaya sahip olunduğu ve kimlerin hangi faaliyetleri yürüttüğü belirleniyor. Bu kapsamda yakalama kararları ve iade talepleri oluşturulacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı