FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri Şifreleme Sistemi Deşifre Oldu

FETÖ davasında itirafçı olan bir asker, örgütün askeri okullara eleman alırken uyguladığı şifreleme yöntemini deşifre etti.

FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetler örgütlenmesine dönük olarak devam eden soruşturmayı derinleştiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, örgütün bugüne dek ortaya çıkmayan bir yöntemi olduğunu belirledi. Gözaltına alınan askeri okulların mülakat komisyonundaki bir şahıs itirafçı oldu. İtirafçının ifadeleri de FETÖ'nün daha önce deşifre edilmemiş bir yöntemini de meydana çıkardı.

FETÖ'NÜN ŞİFRELEME YÖNTEMİ ORTAYA ÇIKTI

Buna göre itirafçı, Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu personel alımları ile alakalı olarak 2013 senesinde mülakat komisyonunda vazife yaptığını söyleyerek, mülakata giden kişilerin aday ve kimlik numaraları ile örgütsel bir kodlama gerçekleştirildiğini ve bu kodlama aracılığı ile örgüt elemanlarına yüksek puan vererek mülakatı kazandırdıklarını söyledi.

İTİRAFÇI ASKER HER ŞEYİ ANLATTI

Bu kodlama şeklini de aktaran itirafçı asker, "Aday numaralarının 2'nci ve 3'üncü hanelerindeki rakamların toplamının 9, 10, 11 ve 12 olan kişiler örgüt üyesiydi” dedi. Bu ifadelerin sonrasında soruşturmayı derinleştiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da 2013 senesinde sınavı kazanan şahısların aday ve kimlik numaraları üstünde Kriptoloji Uzmanlarına inceleme yaptırarak bilirkişi raporu düzenletti.

ADAYLARIN YÜZDE 97,7'Sİ BU YOLLA OKULA GİRDİ

Rapor uyarınca sınavı kazanan adayların aday numaralarının 2'nci ve 3'üncü basamaklarındaki rakamların toplanması ile ortaya çıkan değer rastgele değil. Uzmanlar, sınavı kazanan adayların itirafçının söylediği sisteme uyup uymadığını da denedi. Rapora göre adayların yüzde 97,70'i bu yolla okullara alındı. Uzmanlar, gerçekleştirdikleri denemenin hata oranını da tespit etti. Buna göre, “Testin hatalı olma ihtimalinin atılan 269 adet tavla zarının hepsinin ‘6' gelme ihtimalinden daha küçük olduğu” bildirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı