FETÖ’nün Sözde Türkiye İmamı Cezaevine Gönderildi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Türkiye imamı olarak görev yapan M.Y. ve eşi G.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kızları B.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığınca, FETÖ ile mücadele kapsamında 27 Ağustos tarihinde yapılan operasyonla FETÖ’nün Türkiye imamı M.Y. ve ByLock kullandığı tespit edilen eşi G.Y. yakalanmıştı.

Çiftin kızları B.Y. de örgüt üyeleriyle iletişimde olduğu tespit edilerek gözaltına alınmıştı. Çağlayan Adliyesine sevk edilen şüpheli M.Y. ve G.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çiftin örgüt üyeleriyle irtibat halinde olduğu iddia edilen kızları B.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“GAYBUBET EVİ”NE BASKIN

FETÖ’nün sözde Türkiye imamı M.Y. ve eşi G.Y., İstanbul Kartal’da bulunan ve “gaybubet evi” olarak anılan bir örgüt evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı. Gaybubet kelimesi ise sözlük anlamında “Yok olma, bulunamama durumu” olarak geçiyor. FETÖ üyeleri saklandıkları bu evlere “gaybubet evi” adını veriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı