FETÖ’nün mahrem hizmetler yapılanmasına operasyon!

Son dakika haberine göre FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik iki ayrı operasyonda toplam 68, örgütün mali yapılanmasına yönelik operasyonda ise 40 kişi ile ilgili gözaltı kararı verildi.
Takip et
FETÖ’nün mahrem hizmetler yapılanmasına operasyon!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri albay 24 kişi ile ilgili gözaltı kararı verildi. Öte Yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, örgütün, Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında 44 kişi için gözaltı kararı aldı.

40 KİŞİ ILE ILGILI GÖZALTI KARARI

Öte yandan İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 40 kişiden 28’i yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kayyum ataması yapılan ve FETÖ’nün ekonomik yapısında mühim bir yer tuttuğu söylenen Kaynak Holding bünyesindeki firmalardan, Sürat Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Venero Bilişim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanlı firma çalışanları ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni kanıtlara ulaştı.

Yürütülen soruşturma kapsamında öbür bankalardan kredi çekerek ya da başka taktiklerle Asya Katılım Bankasını fonlayan, tepe yönetim ile irtibat, örgüte müzahir dernek üyelikleri, Zaman gazetesi aboneliği, Kimse Yok mu Derneğine bağış ve aleyhlerinde örgüt mensubu olduklarına dair ifadeler olan 40 zanlıya yönelik İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Erzurum, Kırklareli ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda haklarında gözaltı kararı verilen 40 zanlının 28’i yakalanarak gözaltına alındı.

Firari 12 zanlıdan 7’sinin yurt dışına kaçtıkları öğrenilirken, polis ülke içindeki öbür 5 FETÖ mensubunun yakalanması için operasyonlarını sürdürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.