adplus-dvertising

FETÖ’nün İstanbul Polis Okullarından sorumlu imamı ile Türkmenistan’da üst düzey mahrem imamlık yapan zanlı tutuklandı

Erzincan’da gaybubet olarak isimlendirilen hücre evine yapılan baskında yakalanan FETÖ’nün İstanbul Polis Okullarından sorumlu imamı ile Türkmenistan’da üst düzey mahrem imamlık yapan zanlı tutuklandı.
Takip et
FETÖ’nün İstanbul Polis Okullarından sorumlu imamı ile Türkmenistan’da üst düzey mahrem imamlık yapan zanlı tutuklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün koordineli çalışmaları neticesinde yapılan uzun soluklu teknik ve fiziki takipler sonucunda, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Mensup Olma suçundan haklarında aranma kaydı bulunan; örgütün emniyet mahrem yapılanması içerisinde İstanbul Polis Okullarından sorumlu imam olarak faaliyet yürüttüğü belirlenen A.E.T. adlı şahıs ile FETÖ/PDY Yurt Dışı Eğitim Yapılanmasında Türkmenistan ülkesinde üst düzey mahrem imam olarak faaliyet yürüttüğü öte yandan Ceza İnfaz Kurumu Memurlarına Mahrem imamlık yaptığı belirlenen M.S.T. adlı şahıs, saat 19.30 sıralarında FETÖ/PDY örgütünün verdiği talimatlar doğrultusunda kaldıkları gaybubet olarak isimlendirilen hücre evine operasyon yapılarak yakalandı.

Gözaltına alınan 2 zanlı emniyetteki sorgularının sonrasında Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilerek, yapılan adli işlem sonucunda şahıslar tutuklanarak Erzincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.