FETÖ’nün ”Hijyen Evleri”ne Baskın Düzenlendi

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY’ye ait olduğu tespit edilen ”Hijyen evleri”ne baskın yapıldı. Baskında 12 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda FETÖ/PDY’e ait olduğu tespit edilen ”Hijyen evlerine” baskın düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda bir çok örgüt üyesi ile çok sayıda argüman ele geçirildi.

Yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda 12 FETÖ/PDY üyesi olduğu tespit edilen şahıs, gözaltına alındı. Operasyonda aynı zamanda 5 bin dolar, sahte kimlik ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Polis ekipleri paraya ve argümanlara el koyarken, şahısları sorgularını gerçekleştirmek için emniyete götürdü.

Emniyetteki sorgularının ardından savcılığa sevk edilmesi beklenen zanlıların ifade vermeye devam ettikleri bilgisine ulaşıldı.

”HİJYEN EVİ” NEDİR?

Güvenlik güçlerinden gizlenmek için FETÖ/PDY ile alakası olmayan kişilerin kimlikleriyle ev kiralayan FETÖ/PDY üyelerinin kaldığı ve tespit edilen bu evler ”Hijyen evleri” olarak adlandırılıyor. Daha önce de ”Gaygubet evleri” adı altında güvenlik güçlerinden gizlenen örgüt üyelerinin yeni saklanma yerleri bu hijyen evleri olarak gösteriliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı