FETÖ’den Yargılanan Eski Vali, 9 Bin Lira Maaş Alıyor

FETÖ’den yargılanan Bursa eski valisi Şahabettin Harput, duruşmaya eski vali kimliğiyle katıldı. Harput’un 9 bin lira emekli maaşı aldığı ortaya çıktı.

Bursa’da içlerinde Bursa eski valisi Şahabettin Harput’un da yer aldığı 48 sanığın istinaf mahkemesindeki davasına devam edildi. Duruşmada kimlik kartını evde unutan Bursa eski valisi duruşmaya emekli vali kimliğiyle geldi ve hala emekli maaşı aldığını, aylık gelirinin 9 bin lira olduğunu açıkladı.

DURUŞMA KONFERANS SALONUNDA YAPILDI

Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesin tarafından konferans salonunda yapılan davanın duruşmasında, ilk derece mahkemesi tarafından verilen karar gereğince tutuklu 3 sanık, bazıları kelepçeyle ev hapsinde olan tutuksuz 31 sanık ve haklarında beraat kararı bulunan 10 sanık ile ceza verilmesine yer olmadığına karar verilen 3 sanık hazır bulundu. İlk derece mahkemesindeki karar duruşmasında hakkında tutuklama kararı çıkartılan Celal Sevmezler ise duruşmaya katılmadı.

5 gün devam edecek davanın üçüncü gününde dinlenen bazı tutuksuz sanıklar, aldıkları cezalara itiraz etti, beraatlerini istedi. Heyet, diğer sanıkların da dinlenmesi için duruşmaya yarına dek ara verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı