“FETÖ’cü Yargıca 10 Yıl Hapis Az”

Ergenekon davaları ile gündeme gelen Hasan Hüseyin Özese, geçtiğimiz günlerde FETÖ üyesi olduğu gerekçesi ile 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Avukat Celal Ülgen ise 10 yıl hapis cezasının az olduğunu belirtti.

Ergenekon davası zamanı, dinleyicileri duruşma salonuna almaması, sanık avukatlarının azarlanması ve jandarma eşliğinden salondan atılması gibi birçok konu ile gündeme gelen yargıç Hasan Hüseyin Özese’nin FETÖ üyesi olduğu gerekçesi ile hakkında 10 yıl hapis cezası verildi.

O dönemde jandarma eşiliğinde duruşma salonunda attırdığı avukatlardan biri olan Calal Ülgen, 6 yıl önce yaptığı bir açıklamada, “Bunların hepsi kelepçelerle bizi yargıladıkları Silivri’de hapse atılacaklar.” demişti. Açıklamayı yaptığı Atilla Güner’in ‘Atilla Güner’le Akşam Postası’ programına konuk olan Ülgen konuşmasında, “Robocoplarla beni salondan attı. Beni korumak isteyen arkadaşlarıma dipçikler atıldı. Şimdi mağduru oynuyor. Sadece örgütten ceza aldı. Bunun çok ötesindeydi. Özese bir silahtı. Mekanizmaydı. FETÖ’nün iş bitirici mekanizmasıydı. Silahlı terör örgütünden de yargılanmalıydı. Ama savcılar görmezden geldiler.” ifadelerini kullandı.

“BAĞIMSIZ YARGIDA KİMSE RÖVANŞ ALAMAZ”

Hukukçu Ülgen yargının normalleşmediğini belirtti ve “Rövanşist bir yargı sistemi sürüyor. Bağımsız yargıda kimse rövanş alamaz. Şimdi birileri rövanş almak için üste çıkıyorlar. Bağımsız bir yargıya kavuşamıyoruz. dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı