adplus-dvertising

FETÖ’cü askerler Kahramanmaraş’ta darbeye böyle hazırlanmış

15 Temmuz’da hain darbe girişiminde Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli rütbeli askerlerin yarattıkları Whatsapp grubunda ilçe jandarma komutanlarına verilen hazırlık talimatları ve yazışmaları gün yüzüne çıktı.
Takip et
FETÖ’cü askerler Kahramanmaraş’ta darbeye böyle hazırlanmış
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 Temmuz 2016’da terör örgütü FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminin 6. yıldönümü yaklaşırken, yürütülen soruşturmalarda yeni detaylarda ortaya çıkmaya devam ediyor. 15 Temmuz akşamında Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı’nda bir grup askerin kendi aralarında yarattıkları ve darbe girişiminde neler yapacaklarını konuştukları Whatsapp yazışmaları gün yüzüne çıktı.

Yazışma şöyle:

Personel Şube Müdürü olarak görev yapan Teğmen Ş.K.: İlçe jandarma komutanları Ç. yarbay yahut M. Binbaşı ile irtibata geçsin.
Tem Şube Müdürü olarak görev yapan Binbaşı M.M.: İvedi olun
T.T. adlı bir asker: Nurhak hazır komutanım
Yüzbaşı S.K.: Cerit hazır komutanım
Pazarcık İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı U.B.: Pazarcık hazır komutanım
Üsteğmen O.K.: Bölükte toplandık komutanım.
TEM Şube Müdürü Binbaşı M.M.: Arkadaşlar hazır olmayan var mı?
Üsteğmen V.: Afşin hazır komutanım.
Pazarcık İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı U.B.: Aksu köprüsü toplandı. Ekipleri Narlı Karakolu’nda. Hazır kıta bekliyor.”

FETÖ’cü askerler Kahramanmaraş’ta darbeye böyle hazırlanmış

15 Temmuz hain darbe girişiminin şok ses kaydı da ortaya çıkmıştı

FETÖ’cü hainlerin kanlı darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen olaylarla alakalı yeni ses kaydı da ortaya çıkmıştı. Ses kayıtlarında Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı Komutan Vekili Jandarma Teğmen F.K.’nin nöbetçi Uzman Jandarma Kademeli Çavuş H.T.’ı arayarak “Hakimlerin, savcıların talimatlarını dinlemeyeceksiniz. Sadece benden emir alacaksınız. Valiymiş, kaymakammış, hakimmiş, savcıymış, kimseyi dinlemeyeceksiniz, yalnızca benim emirlerimi dinleyeceksiniz” biçiminde talimat verdiği ses kaydına yanmıştı. Uzman Jandarma Kademeli Çavuş H.T.’ın, “Komutanım bu genel değil, bir grubun işi değil mi?” diyerek sorması üstüne Jandarma Teğmen F.K.’nın, “Hayır, iş bitmiştir ordu yönetime el koymuştur” diyerek yanıt verdiği tespit edildi. Ses kayıtlarında silah sesleri de gelirken, 15 Temmuz 2016 gecesi Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığına bağlı tüm birliklerdeki rütbeli personelin hazır kıta olarak vardiyalı biçimde 2 gün bekletildiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.