adplus-dvertising

FETÖ ve PKK uyuşturucu yüzünden Yunanistan’da birbirine girdi!

Yunan polisine göre geçen sene ülkede meydana gelen iki silahlı çatışma, FETÖ ve PKK mensuplarının uyuşturucu için hesaplaşmalarıydı.
Takip et
FETÖ ve PKK uyuşturucu yüzünden Yunanistan’da birbirine girdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yunan Polis Teşkilâtı (ELAS), ilki geçen sene 5 Eylül’de Pire’nin Paşalimanı sahilinde, ikincisi de 7 Ekim’de Atina yakınlarındaki Anavisos kasabasında meydana gelen silahlı saldırıların, FETÖ ve PKK terör örgütleri arasında uyuşturucu hesaplaşması olduğu sonucuna vardı. Yunan İstihbarat Teşkilâtı (EYP) ve İnterpol’ün de yardımlarıyla sürdürülen soruşturmada, 6 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yaralandığı saldırılarla alakalı olarak, muhtemelen PKK mensubu 1 kişi gözaltına alındı. Saldırılarda yer verilen PKK ve FETÖ mensubu öbür 5 kişi ise kayıplara karıştı. ELAS’ın soruşturma belgelerine ulaşan Kathimerini gazetesine göre saldırılar şu şekilde oldu:

İNTİKAM KARARI

“Geçen sene 5 Eylül’de, Paşalimanı’ndaki yaya yolunda, kimliği meçhul 2 kişi, 22 ve 26 yaşlarında 2 Türk vatandaşının (daha önce kardeş oldukları iddia edilmişti) ayaklarına 3 el ateş ettiler. Yaralılar, polise ifadelerinde ‘Yunanistan’a 6 ay önce geldik. HDP üyesiyiz’ dediler. Birinin isminin Murat olduğu söylenen yaralılar, taburcu olduktan sonra intikam almaya karar verdiler. Kendilerine ateş eden ve muhtemelen tanıdıkları saldırganlardan birinin sosyal medyada hesabındaki bir fotoğrafından Anavisos kasabasında lüks bir dairede yaşadığını belirlediler. Geçen sene 7 Ekim’de de saat 20.25’te, dairenin balkonunda oturan PKK ve FETÖ mensubu 4 kişiyi, 24 el ateş edip yaraladıktan sonra kaçtılar.” Kathimerini’ye göre, ELAS’ın belgelerinde şu bilgiler de yeraldı: “Anavisos’taki lüks daireyi, daha sonra İngiltere’ye kaçan 1 FETÖ mensubu kiralamıştı. Aynı kişi, kaçmadan önce 2018’de Ekvator’dan Yunanistan’a 178 kilo eroin getiren şebekenin ‘dayı’ ismiyle tanınan 52 yaşındaki elebaşısını Malandrinu cezaevinde ziyaret etti.” Mısırlı bir taksi sürücüsü de ifadesinde “Birbirlerini Türkiye’den tanıyan çocuklar, taksi istediklerinde beni çağırıyorlardı. Saldırılar hesaplaşma için yapıldı” şeklinde konuştu.

PLANÖR İLE YUNANİSTAN’A KAÇTILAR

FETÖ mensubu olduğu zannedilen 2 Türk vatandaşı, dün planörle Atina yakınlarındaki Eğriboz adasına kaçarak, Yunan makamlarından iltica talebinde bulundu. Planör ile Atina’ya ortalama 80 kilometre mesafedeki Eğriboz adasının merkezinden 126 kilometre uzaklıkta bulunan Karistos sahil kasabası açıklarında denize inen 32 ve 33 yaşındaki 2 Türk yüzerek karaya çıktı. Yunan medyasına göre isimleri açıklanmayan bu iki kişi ifadelerinde Türkiye’de polis memuru olduklarını, planör ile İzmir civarından hareket ettiklerini, hedeflerinin Atina’ya ulaşmak olduğunu, fakat yakıtlarının bitmesi yüzünden Eğriboz açıklarında denize iniş yaptıklarını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.