FETÖ, iletişim için Clash Of Clans oyununu kullanmış!

Konya’da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve itirafçı olan eski askeri lise öğrencisi Y.H.’nin ifadesiyle terör örgütünün haberleşme taktiği deşifre oldu. Terör örgütünün, askeri öğrenciler ile ‘Clash Of Clans’ isimli oyundaki mesaj odalarında irtibata geçip talimat verdiği gün yüzüne çıktı. Y.H., ifadesinde ”Oyunda mesajlaşma odaları vardı. Buradan mesajlaşarak görüşüyorduk. Bu biçimde önlem uygulanıyordu. 2014 senesinde oyun üstünden haberleşmeye başladık. Bu oyun çıktıktan sonra ankesörlü telefonları kullanmamaya başladık” şeklinde konuştu.
Takip et
FETÖ, iletişim için Clash Of Clans oyununu kullanmış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ/PDY’nin ‘TSK’daki yapılanması’na yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında geçen sene gözaltına alınan ve itirafçı olan eski askeri lise öğrencisi Y.H.’nin iddianamede yer verilen ifadesiyle terör örgütünün haberleşme taktiği deşifre oldu. Y.H.’nin ifadesi, ‘ByLock’ isimli gizli haberleşme sistemi ve ankesörlü telefonla ardışık olarak aranmaların dışında örgütün dünyaca meşhur oyun üstünden de haberleştiğini ortaya çıkardı. Kuleli Askeri Lisesi’ni 2012- 2013 eğitim ve öğretim senesinde kazanan, 2016’ya kadar burada askeri öğrenci olan ve 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin sonrasında Yasa Hükmünde Kararname (KHK) ile okuldan atılan Y.H., geçen senenin Ekim ayında ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensubu olmak’ suçundan gözaltına alındığında ‘etkin pişmanlık’ hükümlerinden faydalanıp itirafçı oldu.

DERSE ÇAĞIRMIŞLAR

İddianameye göre, FETÖ/PDY ile nasıl tanıştığını anlatan Y.H., ilkokulda 2008- 2009 eğitim ve öğretim senesi sonunda karnelerin dağıtıldığı gün okuldaki arkadaşlarının elinde top gördüğünü, nereden aldıklarını sorduğunda ise dershanenin takdir alan öğrencilere top hediye ettiğini öğrendiğini, bunun üstüne top almak için söylenen dershaneye gittiğini belirtti. M.K., burada sohbet esnasında asker olmak istediğini söyleyince görevlinin 2009- 2010 eğitim ve öğretim senesinde kendisine telefonla ulaşıp, zeki öğrencileri ders için çağırdığını söylediğini ve okulunun karşısındaki öğrencilere verilen derslere katılarak FETÖ/PDY ile tanıştığını söyledi.

FETÖ, iletişim için Clash Of Clans oyununu kullanmış!

ASKERİ LİSE SINAVLARI İÇİN SORULARIN OLDUĞU KİTABI VERMİŞLER

Y.H., ifadesinin devamında girecekleri askeri lise sınavlarının sorularının kendisine verildiğini söyleyerek, “2011-2012 senesi eğitim ve öğretim dönemi yarıyıl tatilinde bizim gurubun hepsi askeri liselere girmek istediği için bizlere askeri okullar sınavlarında çıkmış soruların olduğu yeşil renkli 200-250 sahifelik bir kitap verdiler ve bu kitaptaki soruların işimize çok yarayacağı gibi sözler söylediler. Bu kitabın içinden sorular seçerek deneme haline getirilmiş kitapçıklar verdiler. Bu soruları çözmemizi istediler. Biz de bu soruları çözdük. Bu dönemde askeri okullara hazırlanmamız için daha fazla üzerimize düşmeye başladılar. Askeri sınavların zamanını iyice yaklaştıkça deneme sayılarını artırdılar. Bu denemelere daha çok önem veriyorlardı. Sınava girdiğimde soruların büyük çoğunluğu, bize örgüt ismine faaliyet gösteren evde yaptıkları deneme sınavlarında sorulan sorularla aynıydı. Ben iyi bir askeri lise puanı alarak bütün askeri liselere girmeye hak kazandım. Ben de İstanbul’da bulunan Kuleli Askeri Lisesi’ni tercih ederek buranın mülakatlarına girmeye hak kazandım” diyerek konuştu.

‘CLASH OF CLANS’ SONRASI ANKESÖRLÜ TELEFONLARI BIRAKMIŞLAR

Y.H., askeri lisede okurken ‘Clash Of Clans’ isimli dünyaca meşhur oyun üstünden ‘örgüt ağabeyi’ ile haberleştiklerini belirtti. Y.H., ”Askeri lisenin 10’uncu sınıfında ‘Musap’ kod adlı ‘örgüt ağabeyi’ ile ‘Clash Of Clans’ adlı bilgisayar oyununun içinde mesajlaşma odaları vardı. Buradan mesajlaşarak görüşüyorduk. Klasik bir oyundu. Bu biçimde önlem uygulanıyordu ancak yaşımızın küçük olmasından dolayı neden bu şekilde yapıldığını anlayamamıştık. Örgüt ismine faaliyet gösterilen evlerde toplantı olduğunda cep telefonları kapatılıp girişte bırakılıyordu. Askeri liseye giderken ‘örgüt ağabeyi’ ile buluştuğumuzda da cep telefonlarını kapatmamızı istiyorlardı. 2014 senesinde ‘Clash Of Clans’ adlı oyun üstünden haberleşmeye başladık. Bu oyun çıktıktan sonra ankesörlü telefonları kullanmamaya başladık” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.