FETÖ Firarisini Kaçırıp Fidye İstediler Jandarma Hepsini Yakaladı

İzmir Aliağa'da FETÖ firarisi bir kişi polis olduklarını iddia ederek kaçırıp iki defa fidye isteyen zanlılar operasyonla yakalandı.

‘FETÖ’ şüphelisi olan ve hakkında yakalama kararı olan A.Ö., polis olduğu öne sürülen kişiler tarafından iki defa evinden kaçırıldı. İlk kaçırılma olayında kaçıran şahıslar A.Ö’nün ailesinden yüklü oranda para almalarının ardından zanlıyı serbest bıraktı. İkinci kaçırılma vakasında ise aile bu işte parmağı olduğunu düşündükleri bir yakınlarından yardım istedi. O da aileyi içlerinde polislerin olduğu zanlılarla görüştürdü. Polisler, aileden bu işi bitirmek amacıyla 200 bin lira kadar para talep etti.

JANDARMA OLAY YERİNİ BASTI

Görüşmenin gerçekleştirildiği esnada jandarma, olay yerini bastı, 5 kişi gözaltına alındı. Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı olay ile alakalı soruşturma açtı. Soruşturmada 1 kişi daha gözaltına alındı. ‘FETÖ’ firarisi A.Ö. bu olayın sonrasında adli kontrolle serbest kaldı. Yakalananlardan birinin de etkin pişmanlıktan faydalanarak serbest bırakıldığı öğrenildi.

POLİSİZ DEYİP KAÇIRDILAR, FİDYE İSTEDİLER

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın yazdığı iddiaya göre, hakkında FETÖ soruşturması sebebiyle yakalama kararı olan ve uzun zamandır firari olan A.Ö. 10 Ekim’de evi basılarak polis olduklarını söyleyen şahıslar tarafından, başına maske takılarak kaçırıldı. A.Ö. kaçırıldığı yerde işkenceye uğradı. A.Ö’nün ailesi ellerinde olan altın, para ne varsa bu şahıslara verdi. A.Ö, ardından evinin civarında bir yere bırakıldı.

2 MİLYON DOLAR İSTEDİLER

16 Kasım’da A.Ö. bu şahıslar tarafından tekrar kaçırıldı. Sonrasında baba telefonla arandı ve babaya telefonda “A.Ö. elimizde 2 milyon dolar hazırlayıp istediğimiz yere getirin” dendi. Aile bu olayla ilgisi olduğunu düşündüğü bir tanıdıklarına durumu aktardı. Tanıdık ise babayı Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan bir polisin kardeşi görüştürdü. Ailenin avukatı Abdi Yaşar bu görüşmeyi jandarmaya ihbar etti. Görüşmeye içlerinde polislerin olduğu 5 kişi geldi. Baba, oğlunu kaçıranların serbest bırakmak için kendilerinden 2 milyon dolar talep ettiğini söyledi. Polisler ise bu işi çözeceklerini fakat 150 bin – 200 bin lira arasında bir maliyeti olacağını kaydetti.

Jandarma olay yerini basıp 6 kişiyi gözaltına aldı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı