Festival Alanı Cehenneme Döndü!

29 Temmuz 2019, 23:00 tarihinde eklendi

Artvin'de her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen eğlence, bu yıl alkolü fazla kaçıran vatandaşlar yüzünden zehir oldu.

Festival Alanı Cehenneme Döndü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Artvin’de yılardır aynı dönemde süregelen eğlenceler bu yıl kötü bir şekilde sonlandı. Yöresel sanatçıların katılımıyla, büyük bir coşkuyla kutlanan festival alkolü fazla kaçıran vatandaşların kavgasıyla son buldu. Hasat döneminde yorulan çiftçilerin dinlenmesi ve eğlenmesi amacıyla her yıl düzenlenen eğlencede çıkan tartışma kavgaya dönüşünce, Jandarma ekipleri olaya müdahale etti. Alkolün etkisiyle kendini kaybeden vatandaşlar sakinleştirilemeyince, Jandarma ekipleri uyarı ateşi açtı.

KADINLAR KAVGANIN ARASINDA KALDI

Dakikalar süren tartışmayı ayırmaya çalışan bir görevli ise arbede arasında yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bir türlü sakinleştirilemeyen vatandaşların o anları ise, bir kişi tarafından anbean kaydedildi.

Hasat döneminin stresini atmak için eğlenceye gelenler ise, yaşanan olayların arasında kaldı. Büyük tedirginlik yaşayan kadınlar ve çocukları jandarma ekipleri olay yerinden uzaklaştırdı. Yaşanan tartışmanın arasında kalan bir kadın ise olanları şöyle anlattı, ‘Biz bu eğlenceyi her sene yaparız hiç böyle bir şey yaşanmadı. Sahte alkolleri içip içip sarhoş oldular ve kavgaya tutuştular. Ne olduğunu anlayamadık bir anda olayların içinde kaldık. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşanmaz’ .

Alkol alan vatandaşların ise sahne içki içtiği ortaya çıktı. Güvenlik güçleri tüm alkollere el koyup gerekli cezai işlemleri uyguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.