Fernando’dan Ayrılık İçin Kurnaz Plan!

Sevilla ile söz kesen Fernando, süresi dolmamasına karşın alacakları ödenmediği gerekçesiyle Galatasaray’a ihtarname gönderdi. Bu hareketi, ayrılmayı kafaya koyan oyuncunun işini kolaylaştırdı.

Sevilla ile anlaşmaya vararak ayrılma kararı alan Fernando’nun, henüz bu gelişmeler yaşanmadan önce, yönetimi küplere bindiren bir hamlede bulunduğu ortaya çıktı. 2 sezon evvel Galatasaray ile 3,3 milyon Euro garanti yıllık ücret üzerinden sözleşme imzalayan ve alacakları konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadığı öğrenilen Brezilyalı, maaşının yatış süresi henüz geçmemesine rağmen kulübe ihtarname çekti. Alacaklarının kendisine ödenmediğini iddia eden Fernando’nun bu hamlesi üzerine yönetim hemen harekete geçerek Fernando’nun hesabına 1,1 milyon Euro tutarındaki alacağını yatırdı.

Ancak başarılı oyuncunun bu hamlesi Galatasaray macerasının bitmesi anlamına geldi. Kulüpteki huzuru ciddi anlamda zedeleyeceğine inanılan bu tutum sonrası, Fernando ile bağların tamamen koparılması kararı alındı. Fatih Terim’in de bu hamle sonrası küplere bindiği ve yönetime gönderilmesi için rapor sunduğu ortaya çıktı.

PERFORMANSI ÜST DÜZEY

Geçen sezon takımıyla ligde tam 22 maça çıkan ve bu maçların 21’ine ilk 11’de başlayan Fernando 2 gol ve 4 asistlik bir performans sergilemiş , asıl görev yeri olan savunma ağırlıklı orta saha mevkisinde de kusursuza yakın bir futbol oynamıştı. Tam da Terim’in istediği gibi ısıran bir futbolcu olmasına rağmen Fernando’nun bileti kesin bir biçimde kesildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı