Fener’in oynatmadığı Ferdi Kadıoğlu’na yeni talip

Fenerbahçe’nin oynatmadığı genç yetenek Ferdi Kadıoğlu, Portekiz’in “Oyuncu fabrikası” lakaplı takımı Benfica’nın kıskacında.

Transfer sezonunda en çok haber hiç kuşkusuz ki Fenerbahçe hakkında çıkıyor. Geçen yılki kötü sezonu taraftarlarına unutturmak isteyen Ali Koç ve ekibi, yeni sezon için iddialı bir kadro kurmak istiyor. Bu anlamda takıma katılacaklar kadar takımdan ayrılacak isimler de önemli.

Genç yetenekleri ile Avrupa kulüplerinin ilgi odağı olan Fenerbahçe’de Eljif Elmas’tan sonra Ferdi Kadıoğlu’na da talip çıktı. Daha önce dünya futboluna kazandırdığı yetenekler ile “Oyuncu fabrikası” olarak anılmaya başlayan Benfica, genç yetenek Kadıoğlu’nu kıskaca aldı. Hollanda takımlarının da radarında olan genç yetenek için Sarı Lacivertli takımın ne yönde karar vereceği spor kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Portekiz takımının Ferdi için Fenerbahçe’ye takas artı para teklifiyle geleceği konuşuluyor.

GÖZLER ERSUN YANAL’DA

Öte yandan genç yeteneklere yeteri kadar şans vermediği için zaman zaman spor yazarlarının hedefi haline gelen Ersun Yanal’ın Portekiz takımının ısrarı karşısında nasıl tutum izleyeceği merak ediliyor. Genç yetenek Ferdi Kadıoğlu da geçtiğimiz günlerde neden oynatılmadığını anlamadığını belirterek 2019-2020 sezonu için ayrılık sinyali vermişti. Kadıoğlu’nun bu çıkışı sonrası Trabzonzpor’dan “Ferdi’ye talibiz” açıklaması gelmişti.

Sarı Lacivertliler, genç yetenek Ferdi Kadıoğlu’nu geçtiğimiz yıl NEC Nijmegen takımına 1.4 milyon TL ödeyerek satın almıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı