Fenerbahçe’ye Ali Koç’tan 70 milyon destek!

UEFA'nın istediği borçsuzluk kâğıdı için Fenerbahçe şubat, mart ve nisan ayı borçları ödendi. Gereken mali kaynağı Koç buldu.

Fenerbahçe, UEFA’yla yapılan FFP anlaşmasının mühim maddelerinden olan ‘futbolculara borç olmaması’ koşulunu sağladı. Sarı-lacivertli yönetim, futbolcuların birikmiş alacaklarını 30 Nisan tarihinde ödedi. Böylece kulüp lisansı için gereken ‘borçsuzluk kâğıdı’ alındı.

Takıma şubat, mart ve nisan aylarından borç bulunuyordu. Alınan bilgiye göre Başkan Ali Koç, şahsi kefaletiyle kaynak oluşturdu.

Söz konusu rakamın 70 milyon TL’yi bulduğu söyleniyor. Koç, daha önce de kulübe 50 milyon dolar hibe etmiş, grup şirketleriyle sponsorluklar sağlamış ve pek çok kez Fenerbahçe’ye nefes aldırmıştı.

TARİHİ YÜKSEK DİVAN KURULU TOPLANTISI

Fenerbahçe, corona virüs salgını önlemleri kapsamında divan kurulunu internetten yapma kararı aldı. Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında 15 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan Yüksek Divan Kurulu’nun online olarak gerçekleşeceği vurgulandı. Konuyla alakalı Fenerbahçe resmi internet sitesinde şu ifadelere yer verildi:

“Dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle Yüksek Divan Kurulu (YDK) toplantımızı ilk defa online (internet üzerinden) düzenleyeceğiz.

Türkiye’de bir ilk olacak online YDK toplantımız, 15.05.2020 Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. YDK üyelerimizin online toplantımızda iletmek istediği görüş, öneri ve soruları kulübümüze nasıl ulaştırabilecekleriyle alakalı lüzumlu bilgilendirme önümüzdeki günlerde öte yandan yapılacaktır.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı