Fenerbahçe’nin Kenan Evren Lisesi Arazisi Planı!

Geçtiğimiz günlerde Yüksek Divan Kurulunda Kenan Evren Lisesi’nin arazisinin Fenerbahçe’ye 49 yıllığına kiralandığı açıklandı. Fenerbahçe’nin planı ne?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Yüksek Divan Kurulu toplantısında Fenerbahçe camiasına büyük bir sürpriz yapmıştı. Yüksek Divan Kurulu üyesi olmaya hak kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda konuşan Ali Koç, Kenan Evren Lisesi’nin arazisinin 49 yılığına Fenerbahçe’ye kiralandığını duyurdu. Yaklaşık 17 senedir kazanılmaya çalışılan arazi sonunda Fenerbahçe’nin oldu. Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokolde bu alana karşılık 3 okul 1 spor salonu sözü verip bu sözü tutmasına rağmen üst kullanım hakkını elde edememişti.

ERDOĞAN BÜROKRATİK ENGELLERİN KALKMASINA YARDIM ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyiğp Erdoğan, bürokratik engellerin kalkmnasında Fenerbahçe’ye yardımcı oldu. Taraftarın gözü araziyle ilgili yapılacak projelere çevrildi.

Fenerbahçe’nin 21 bin metrekarelik alan inşaat imar izni bulunuyor. Araziye otel, AVM, iş merkezi ve otopark gibi kulübe kalıcı gelirler sağlayacak projeler yapılacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı